Aktualna cena ropy WTI, srebra oraz złotaW ostatnim czasie na rynku finansowym mamy do czynienia z podwyższoną zmiennością, którą widać nie tylko na rynku akcji, ale także na Forex i surowcach. W tym codziennym cyklu, przyglądamy się sytuacji technicznej na ropie naftowej, złocie i srebrze. Zobaczmy jak prezentują się wykresy surowców. 


Cena ropy naftowej wystrzeliła w górę

Cena ropy doświadcza dynamicznego odbicia za sprawą doniesień dotyczących potencjalnego cięcia wydobycia. Ożywienie było widać już wczoraj, a dziś ponownie możemy obserwować wzrost. Warto jednak pamiętać, że główny trend pozostaje spadkowy, a patrząc technicznie na WTI, kluczowym oporem pozostaje strefa przy 28$ za baryłkę. Patrz na rynek szeroko, aby wiedzieć, jak inwestować w ropę naftową.

Wykres ropy naftowej
Ropa WTI interwał H4

“Ropa naftowa zaczęła ponownie silnie rosnąć po informacjach przekazanych przez Bloomberga, że spotkanie OPEC+ w sprawie potencjalnego porozumienia o cięciu produkcji miałoby się odbyć w poniedziałek, prawdopodobnie poprzez wideokonferencję. Brak jest jednak szczegółów na temat proponowanego cięcia oraz tego, czy w porozumieniu miałyby uczestniczyć Stany Zjednoczone oraz inne państwa. Przypomnijmy, że wczoraj Trump informował nawet o cięciu na poziomie 15 mln brk na dzień.” – komentują analitycy domu maklerskiego XTB

Cena złota broni pozostaje w trendzie wzrostowym

Cena złota kontynuuje wzrosty. Pomimo dużej zmienności w ostatnim czasie, główny trend jest utrzymany.Aktualnie jako kluczowe wsparcie należy traktować strefę przy 1555$. Niestety rynek nie dał w tym tygodniu szansy aby dołączyć do ruchu z małym SL, odbicie pojawiło się wcześniej – przy mierzeniu 50% Fibonacciego. Celem dla strony kupującej wciąż jest atak na tegoroczne maksima przy poziomie 1700$ za uncję.

Wykres złota
Złoto interwał D1

Cena srebra (XAG/USD) powyżej 14$

Cena srebra kontynuuje wzrosty po wybiciu i przetestowaniu do drugiej strony – okrągłego poziomu 14$, gdzie znajdowało się również górne ograniczenie pokonanego układu Overbalance. Dopóki obszar zaznaczony na zielono jest utrzymywany, korekta wzrostowa może być kontynuowana Jako opory należy traktować poszczególne mierzenia Fibo, które grupują się z wcześniejszymi reakcjami ceny.

Wykres srebra
Srebro interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here