Aktualna cena ropy WTI, srebra oraz złotaSzerząca się epidemia koronawirusa wpływa w zasadzie na wszystkie instrumenty finansowe. Podwyższona zmienność jest widoczna w ostatnim czasie nie tylko na rynku akcji, ale także na Forex i surowcach. W tym codziennym cyklu, przyglądamy się sytuacji technicznej na ropie naftowej, złocie i srebrze. Zobaczmy jak prezentują się wykresy surowców. 


Cena ropy naftowej z dużą zmiennością

Cena ropy doświadcza w ostatnim czasie sporej zmienności, a do za sprawą pojawiających się sprzecznych informacji dotyczących możliwego cięcia wydobycia. Konflikt na linii Arabia Saudyjska – Rosja odgrywa tutaj kluczową rolę.

“Ceny ropy rozpoczęły nowy tydzień od bardzo silnego spadku. Brent i WTI otworzyły się około 8% niżej po tym jak grupa OPEC+ przesunęła dzisiejsze spotkanie na co najmniej czwartek (9 kwietnia). Powodem opóźnienia mają być napięcia między Rosją, a Arabią Saudyjską. Niemniej od momentu otwarcia rynku cena ropy zdołała odrobić ponad połowę spadku.” – komentowali dziś o poranku analitycy domu maklerskiego XTB

Patrząc na wykres ropy technicznie, kluczowy pozostaje opór przy 28$ za baryłkę. Dopóki nie zostanie on wybity, nie ma mowy o większej korekcie wzrostowej.

Ropa odbija od kluczowego oporu
Ropa WTI interwał H4

Cena złota pozostaje w trendzie wzrostowym

Cena złota kontynuuje wzrosty na początku nowego tygodnia. Pomimo dużej zmienności w ostatnim czasie, główny trend jest trzymany. Aktualnie jako kluczowe wsparcie należy traktować strefę przy 1555$. Niestety, co też pisaliśmy ostatnio, rynek nie dał szansy aby dołączyć do ruchu z małym SL, zeszłotygodniowe odbicie pojawiło się wcześniej – przy mierzeniu 50% Fibonacciego. Celem dla strony kupującej wciąż jest atak na tegoroczne maksima przy poziomie 1700$ za uncję.

Wykres ceny złota
Złoto interwał D1

Cena srebra (XAG/USD) utrzymuje się powyżej 14$

Cena srebra kontynuuje wzrosty po wybiciu i przetestowaniu do drugiej strony – okrągłego poziomu 14$, gdzie znajdowało się również górne ograniczenie pokonanego układu Overbalance. Dopóki obszar zaznaczony na zielono jest utrzymywany, korekta wzrostowa może być kontynuowana Jako opory należy traktować poszczególne mierzenia Fibo, które grupują się z wcześniejszymi reakcjami ceny.

Srebro z szansą na większa korektą?
Srebro interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here