Aktualna cena ropy WTI, srebra oraz złotaNiewątpliwie na szczególną uwagę zasługuje dziś ropa naftowa. Notowania zarówno Brent jak i WTI poszybowały dziś w górę. Luki otwarcia po weekendzie przekraczały 10%, jest to największa dzienna zmienność w historii! Złoto i srebro pozostają więc w cieniu, zmienność utrzymuje się tu na standardowym poziomie. Zobaczmy jak przedstawia się sytuacja techniczna na wykresach surowców. 


Cena ropy naftowej wystrzeliła w górę (OIL WTI)

Cena ropy poszybował dziś w górę. Tak wysokie otwarcie po weekendzie było spowodowane przez niedzielny atak na największy zakład naftowy w Arabii Saudyjskiej. Konsekwencją ataku jest zatrzymanie produkcji ropy naftowej na poziomie ponad 5 milionów baryłek dziennie, co oczywiście ma przełożenia na światowym rynku ropy. Dzisiejsze zawirowanie jest największym w historii. Patrząc technicznie na wykres, kurs przeskoczył dwa kluczowe opory, docierając do strefy przy poziomie 60,60$, gdzie dziś próbuje reagować podaż. Jeśli poziom zostanie pokonany, droga do większych wzrostów zostanie otwarta.

Wykres ropy
Ropa naftowa D1

Cena srebra dociera do kluczowego wsparcia

Cena srebra wyraźnie koryguje ostatni rajd wzrostowy. Kurs dotarł jednak do strefy wsparcia wynikającej z mierzenia 38,2% oraz dolnego ograniczenia układu Overbalance, a więc największej korekty w całym trendzie. Dynamika spadków jest spora, niemniej jeżli poziom zostanie utrzymany, istnieje szansa na kolejną falę wzrostową, w przeciwnym razie, wybicie poziomu dołem, powinno doprowadzić do przyspieszenia ruchu w dół. Wtedy też kolejne zniesienia Fibonacciego powinny być traktowane jako poziomy wsparcia.

Wykres srebra
Srebro H4

Cena złota ma problem z dalszymi wzrostami (XAUUSD)

Cena złota ma wyraźny problem z dalszymi wzrostami. Pomimo, że tendencja jest w dalszym ciągu zwyżkująca, pojawiły się pierwsze sygnały mogące sugerować głębszą korektę. Kluczowa jest w tej chwili strefa zaznaczona kolorem zielonym, wynika ona z mierzenia 38,2% oraz wcześniejszych dołków. Jej pokonanie może doprowadzić do głębszych spadków wtedy też celem dla sprzedających byłoby nawet mierzenie 61,8%.

Wykres złota
Złoto H4

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here