Naga MarketsCena ropy naftowej wystrzeliła ponad 4% w górę, baryłka WTI po 51,5$Podczas dzisiejszej sesji możemy obserwować silne odbicie na rynku ropy naftowej. Ruch wzrostowy jest spowodowany głównie przez pozytywne informacje dotyczące chińskiego koronowirusa, pojawiły się doniesienie o wynalezieniu leku, co ma powstrzymać panującą epidemię. W godzinach popołudniowych baryłka ropy WTI kosztuje 51,5$. 


Cena ropy naftowej wystrzeliła w górę

Podczas dzisiejszej sesji możemy obserwować solidne wzrosty na rynku ropy naftowej, co ma związek z pozytywnymi doniesieniami z Azji, gdzie mówi się o wynalezieniem leku, który ma zastopować szerzącą się epidemię koronowirusa. Dodatkowo sytuację może także wspierać fakt, że w związku z ostatnimi silnymi spadkami na tym surowcu, kraje OPEC+ ponownie myślą o cięciu wydobycia ropy naftowej. Warto też dodać, że dzisiejsze dane DOE o zaspach ropy naftowej nie przeszkodziły we wzrostach, pomimo niewielkiego zwieszenia się stanów magazynowych. W godzinach popołudniowych ropa WTI rośnie nawet 4,6%, z kolei Brent dodaj 4,5%.

Zobacz również: Jest drogo, a będzie jeszcze drożej! RPP nie pozostawia złudzeń

Analitycy domu maklerskiego XTB napisali: “W związku z doniesieniami o skutecznym leku na koronawirus, możemy dziś obserwować nie tylko wzrosty na rynku akcji, ale również na ropie naftowej. W godzinach popołudniowych OIL.WTI rośnie ponad 4%. W odbiciu nie przeszkodziły też dane o zapasach z godziny 16:30. Patrząc technicznie na interwał H1, kurs wybił górą linię trendu i aktualnie znajduje się także powyżej górnego ograniczenia układu Overbalance. Zgodnie z metodologią jest to więc sygnał do większej korekty wzrostowej. Pamiętajmy też, że okolice poziomu 51$ są kluczowym wsparciem z perspektywy interwału D1, co może przemawiać odbiciem.”

Cena ropy naftowej
Ropa WTI, interwał H1, źródło: xStation

Zobacz także:Tesla rośnie o 25% w 2 dni! Elon Musk będzie świętował pokonanie poziomu 1000$?Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here