Cena ropy naftowej we wtorek wystrzeliła nawet w pobliże 43 dol. za baryłkę po informacji o wciąż spadających zapasach ropy naftowej w Stanach Zjednoczonych, by dzień notowań ostatecznie zakończyć na poziomie 41,61 dol. bbl.
- Ropa naftowa WTI wybija chwilowo powyżej 200-dniowej średniej kroczącej.
- Spadek zapasów ropy w zeszłym tygodniu przekracza oczekiwania już trzeci tydzień z rzędu.
- Liczba przypadków COVID-19 przekroczyła już 20 mln.
Ropa WTI zbliżyła się do 43 dol. bbl
Ropa Naftowa WTI notowana na amerykańskiej NYMEX we wtorek chwilowo wspięła się do 42,94 dol. bbl przebijając 200-dniową średnią kroczącą, po czym spadła znacznie niżej do 41,61 dol. za baryłkę ostatecznie dzień kończąc ze 0,79% obniżką ceny.
Te artykuły również Cię zainteresują

Cena ropy WTI odbija jednak w środowy poranek przekraczając na ten moment barierę 42 dol. z ceną 42,06 dol. i ponad 1-proc. zwyżką.

Natomiast kontrakty futures na ropę Brent na europejskiej ICE we wtorek, podobnie jak notowania ropy WTI, również sprawdzały wysokie poziomy: w tym przypadku w okolicach 45,79 dol. za baryłkę. Jednak ostatecznie cena za ropę Brent zakończyła wtorkowe notowania na 44,50 dol. bbl.
Partnerem portalu comparic.pl jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.
Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!
Zapasy ropy ponownie kurczą się
Ropa WTI odzyskuje w środę stratę z wtorku z uwagi na pozytywną informację ze Stanów Zjednoczonych dotyczącą kurczących się zapasów surowca. Według American Petroleum Institute, zapasy spadły w zeszłym tygodniu o 4,01 mln baryłek. To więcej niż oczekiwane 2,9 mln. Oznacza to już trzeci tydzień z rzędu spadku rezerwowych pokładów surowca. Oficjalne dane zaprezentowane zostaną przez Energy Information Administration w środę wieczorem.
Zobacz również: Cena ropy WTI ponownie przebija 42 dol. wspierana pozytywnymi informacjami z Azji i USA.
Dane dotyczące spadku zapasów przyćmiły niepokoje związane z wciąż rozwijającą się pandemią. Łączna liczba zachorowań na COVID-19 przekroczyła już 20 mln, a liczba przypadków śmiertelnych niestety nadal jest w trendzie wzrostowym.
Niepewność dotyczącą odbicia popytu na ropę nadal napędza rynkowe sentymenty, choć dane z Azji mówią o zwiększeniu zainteresowania surowcem. Aktywność przemysłu w Chinach wróciła już do poziomów sprzed pandemii. Kluczowy dla zachowania ceny ropy będzie także sposób w jaki amerykańscy politycy zaadoptują pakiet stymulacji fiskalnej gospodarki.
Autor poleca również:
- Cena złota spada nawet do 1990 dol., inwestorzy realizują zyski.
- Cena ropy WTI powyżej 41,60 dol. odzyskuje straty z czwartku i piątku. Irak obniża wydobycie
- Złoto nadal tanie, może wzrosnąć do 4 tys. dol. Uważa menedżer funduszu