Naga MarketsCena ropy naftowej WTI w środę powyżej 42 dol., zapasy w USA znów malejąCena ropy naftowej we wtorek wystrzeliła nawet w pobliże 43 dol. za baryłkę po informacji o wciąż spadających zapasach ropy naftowej w Stanach Zjednoczonych, by dzień notowań ostatecznie zakończyć na poziomie 41,61 dol. bbl.

  • Ropa naftowa WTI wybija chwilowo powyżej 200-dniowej średniej kroczącej.
  • Spadek zapasów ropy w zeszłym tygodniu przekracza oczekiwania już trzeci tydzień z rzędu.
  • Liczba przypadków COVID-19 przekroczyła już 20 mln.

Ropa WTI zbliżyła się do 43 dol. bbl

Ropa Naftowa WTI notowana na amerykańskiej NYMEX we wtorek chwilowo wspięła się do 42,94 dol. bbl przebijając 200-dniową średnią kroczącą, po czym spadła znacznie niżej do 41,61 dol. za baryłkę ostatecznie dzień kończąc ze 0,79% obniżką ceny.

Te artykuły również Cię zainteresują
Cena ropy naftowej WTI w środę powyżej 42 dol., zapasy w USA znów maleją
Notowania ropy naftowej WTI na NYMEX. Źródło: tradingview.com

Cena ropy WTI odbija jednak w środowy poranek przekraczając na ten moment barierę 42 dol. z ceną 42,06 dol. i ponad 1-proc. zwyżką.

Cena ropy naftowej WTI w środę powyżej 42 dol., zapasy w USA znów maleją
Notowania ropy Brent na ICE Europe. Źródło: tradingview.com

Natomiast kontrakty futures na ropę Brent na europejskiej ICE we wtorek, podobnie jak notowania ropy WTI, również sprawdzały wysokie poziomy: w tym przypadku w okolicach 45,79 dol. za baryłkę. Jednak ostatecznie cena za ropę Brent zakończyła wtorkowe notowania na 44,50 dol. bbl.

Partnerem portalu comparic.pl jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

Zapasy ropy ponownie kurczą się

Ropa WTI odzyskuje w środę stratę z wtorku z uwagi na pozytywną informację ze Stanów Zjednoczonych dotyczącą kurczących się zapasów surowca. Według American Petroleum Institute, zapasy spadły w zeszłym tygodniu o 4,01 mln baryłek. To więcej niż oczekiwane 2,9 mln. Oznacza to już trzeci tydzień z rzędu spadku rezerwowych pokładów surowca. Oficjalne dane zaprezentowane zostaną przez Energy Information Administration w środę wieczorem.

Zobacz również: Cena ropy WTI ponownie przebija 42 dol. wspierana pozytywnymi informacjami z Azji i USA.

Dane dotyczące spadku zapasów przyćmiły niepokoje związane z wciąż rozwijającą się pandemią. Łączna liczba zachorowań na COVID-19 przekroczyła już 20 mln, a liczba przypadków śmiertelnych niestety nadal jest w trendzie wzrostowym.

Niepewność dotyczącą odbicia popytu na ropę nadal napędza rynkowe sentymenty, choć dane z Azji mówią o zwiększeniu zainteresowania surowcem. Aktywność przemysłu w Chinach wróciła już do poziomów sprzed pandemii. Kluczowy dla zachowania ceny ropy będzie także sposób w jaki amerykańscy politycy zaadoptują pakiet stymulacji fiskalnej gospodarki.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here