Naga MarketsCena ropy WTI w dół w czwartek, przerywa wzrostową passęCena ropy naftowej spada w czwartek rano po trzech kolejnych wzrostowych sesjach, które przyniosły łącznie zwyżkę o ponad 10%. Nieznaczna czwartkowa przecena może być jedynie realizacją zysków przez traderów, bowiem ostatnie dane o sytuacji popytowej sygnalizują kontynuację odbudowy, choć pojawiają się obawy o podtrzymanie tego trendu.

Ropa WTI tanieje w czwartek

Cena ropy naftowej WTI notowanej na amerykańskiej giełdzie surowcowej NYMEX w porannej części czwartkowej sesji opada o 0,72% do 67,89 dol. za baryłkę, po tym jak poprzednie trzy sesje zapewniły zwyżkę o 10,33%.Jednak łącznie od początku tego miesiąca kontrakty terminowe na surowiec potaniały o 8,14%.

Cena ropy WTI w dół w czwartek, przerywa wzrostową passę
Kurs ropy naftowej WTI. Źródło: tradingview.com

W czwartek spadają także notowania kontraktów terminowych na ropę Brent: o 0,25% do 71,75 dol./bbl.

Zapasy ropy naftowej w Stanach Zjednoczonych skurczyły się w zeszłym tygodniu o 2,979 mln baryłek dziennie, jak wynika z oficjalnych danych opublikowanych przez rządową agencję Energy Information Administration. To więcej niż zakładali przeciętnie ankietowani analitycy, którzy spodziewali się ich zmniejszenia o 2,683 mln baryłek. To także trzeci z rzędu spadkowy odczyt.

Pozytywnie przedstawia się także sytuacja popytowa w Indiach, drugiej największej gospodarce Azji. Sądzić tak można po wzmożonym ruchu samolotowym, który według danych STIC Travel, jednej z największych indyjskich agencji turystycznych, wynosi obecnie 75% stanu sprzed pandemii.

Znacznie wzrosła także sprzedaż paliwa lotniczego w Indiach w sierpniu: o 25% względem lipca, a także o 48% względem analogicznego okresu rok wcześniej.

Zobacz również: Bitcoin ma większy potencjał wzrostowy niż srebro i złoto, twierdzi Robert Kiyosaki

invest

Dodajmy do tego pozytywne wieści z Chin, gdzie władzom niemal całkowicie udało się opanować nowe ogniska zachorowań na COVID i choć chwilowy kryzys odbije się na perspektywach wzrostu, to pocieszający jest fakt, że mogło być przecież gorzej. Niemniej, w wielu regionach Państwa Środka wciąż obowiązuje ograniczenia przemieszczania się.

Partnerem portalu comparic.pl jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

Tymczasem, przedstawiciele Unii Europejskiej w czwartek rozważać będą nad możliwością przywrócenia ograniczeń przylotu obywateli Stanów Zjednoczonych, aby powstrzymać rozwój pandemii.

Już w czwartek rozpocznie się także sympozjum w Jackson Hole, na którym mogą zapaść kluczowe decyzje związane z polityką pieniężną Rezerwy Federalnej, co może odbić się na dolarze i wskutek tego tego na cenach ropy.

Za kilka dni, 1 września, spotka się również komitet OPEC+, który debatować będzie nad wypełnianiem obecnych założeń zwiększania produkcji przez grupę.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: dax30 | selvita akcje wykres | kurs akcji dino | pkp cargo kurs akcji | neuca akcje | polenergia kurs akcji |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here