Naga MarketsCena ropy WTI w czwartek rano w dół, w środę wyznaczyła nowe 7-letnie maksimaCena ropy WTI w czwartek rano opada poniżej 83 dol. za baryłkę, choć przez chwilę w trakcie sesji była na najwyższym poziomie od 7 lat. Spadek zapasów ropy naftowej, paliw oraz destylatów w USA może zostać zinterpretowany jako sygnał wciąż obecnej przewagi popytu.

Ropa WTI zdobyła nowe 7-letnie szczyty

Cena ropy naftowej WTI notowanej na amerykańskiej giełdzie surowcowej NYMEX w czwartek rano wytraca część zwyżki opadając o 0,38% do 83,10 dol. za baryłkę, choć na początku sesji była na 7-letnich maksimach intraday tuż poniżej psychologicznej bariery 84 dol./bbl.Środowa sesja zakończyła się najwyższą ceną zamknięcia od października 2014 roku, wyznaczając nowe 7-letnie szczyty. Od początku miesiąca kurs ropy WTI wystrzelił w górę o blisko 11%, a od końca 2020 roku o ponad 71%.

 

Cena ropy WTI w czwartek rano w dół, w środę wyznaczyła nowe 7-letnie maksima
Kurs ropy naftowej WTI. Źródło: tradingview.com

Pewnym sygnałem potwierdzenia rosnącego popytu na ropę naftową w USA są opublikowane w środę wieczorem dane rządowej agencji Energy Information Administration. Wynika z nich, że w zeszłym tygodniu zapasy surowca w Stanach Zjednoczonych skurczyły się o 431 tys. baryłek, podczas gdy analitycy spodziewali się wzrostu o 1,857 mln baryłek.

Zmalały także zapasy paliw, o 5,36 mln baryłek, a także destylatów, o 3,91 mln baryłek.

Zobacz również: Shiba Inu i Dogecoin bez polotu, ale Baby Doge i Dogelon Mars z olbrzymim wzrostem

Przedstawiciele Arabii Saudyjskiej stwierdzili, że nawet zwiększenie podaży przez OPEC+ może nie być zahamować wzrostu cen ropy z uwagi na rosnące ceny gazu, a w przypadku, gdy zima na półkuli północnej okaże się chłodniejsza niż zwykle, popyt na ropę może wzrosnąć o dodatkowe 600 tys. baryłek dziennie.

Partnerem portalu comparic.pl jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

Byliśmy świadkami pewnej korekty w przypadku ropy Brent, ale ogółem rynkowe nastroje pozostają prowzrostowe, z uwagi na to, że nie miały miejsce żadne duże zwiększenia produkcji przez USA czy OPEC. – stwierdził Satoru Yoshida, analityk surowcowy w Rakuten Securities. – Ropa Brent może osiągnąć nawet 90 dol. za baryłkę jeszcze w tym roku, gdy zacieśnianie globalnego rynku ropy naftowej będzie trwać nadal, a inicjatywy związane ze zmniejszeniem śladu węglowego w USA mogą wpłynąć na ograniczenia podaży przy jednoczesnym wzroście popytu, gdy szereg firm zdecyduje się na przejście na ropę z węgla czy gazu.

Autor poleca również:Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here