Naga MarketsCena ropy naftowej WTI spada czwartą sesję z rzędu. Deal z Iranem nieco bliżejCeny ropy naftowej w piątek rano spada czwartą sesję z rzędu. Łącznie, ostatnie cztery dni notowań spowodowały przecenę o 6,7%. Negocjacje między Iranem a Stanami Zjednoczonymi w sprawie umowy nuklearnej są na dobrej drodze do finalnego zakończenia ich porozumieniem, a to jest zapowiedzią potencjalnego wzrostu podaży po zniesieniu sankcji.

  • Sultan Ahmed Al Jaber, szef Abu Dhabi National Oil Co., stwierdził, że globalny popyt na paliwa wzrósł do 95 mln baryłek dziennie
  • Prognoza firmy zakłada wzrost popytu do 106 mln bpd do 2030 roku
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Ropa WTI poniżej 62 dol. za baryłkę

Cena ropy naftowej WTI notowanej na amerykańskiej giełdzie surowcowej NYMEX w piątek rano spada o 0,08% do 61,89 dol. za baryłkę, po tym gdy trzy poprzednie spadkowe sesje z rzędu sprowadziły notowania w dół o 6,6%.

Te artykuły również Cię zainteresują
To największa tygodniowa korekta od połowy marca tego roku, bo wiem na ten moment bilans notowań tego tygodnia to spadek o 5,4%.

Cena ropy naftowej WTI spada czwartą sesję z rzędu. Deal z Iranem nieco bliżej
Notowania ropy WTI. Źródło: tradingview.com

Tymczasem, ropa Brent notowana na europejskiej giełdzie ICE w porannej części piątkowej sesji tanieje o 0,06% do 64,94 dol. bbl rozszerzając zakres zniżki z poprzednich trzech sesji do 6,66%.

Cena ropy naftowej WTI spada czwartą sesję z rzędu. Deal z Iranem nieco bliżej
Notowania ropy Brent. Źródło: tradingview.com

Spodziewany dalszy progres rozmów między USA i Iranem mógł wywołać negatywną presję na notowaniach ropy naftowej, bowiem scenariusz, w którym dochodzi do porozumienia oznacza zniesienie sankcji i zwiększenie podaży surowca na rynku.

Partnerem portalu comparic.pl jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

Mowa w tym przypadku o dodatkowym 1 mln baryłek dziennie na globalnym rynku, ale w perspektywie kolejnych kilkunastu miesięcy stopniowego zwiększania eksportu. To mniej więcej tyle, ile wynosi produkcja ropy w Libii.

invest

Według analityków JP Morgan, produkcja ropy przez Iran wzrośnie do 3,2 mln baryłek dziennie do grudnia względem 2,8 mln baryłek dziennie na początku tego roku. Dopiero w 2023 roku osiągnie ona poziom 4,2 mln bpd.

Zobacz również: Elon Musk twórcą Bitcoina? Ponad połowa Australijczyków właśnie tak uważa

Jeden z przedstawicieli delegatury UE w rozmowach stwierdził w środę, że jest przekonany co do pomyślności negocjacji i zatwierdzenia umowy.

Sytuacja pandemiczna w Indiach nadal nie jest dobra, ale zaczyna się poprawiać, a dzienna liczba nowych przypadków COVID spadła do 260 tys. osób. To wciąż dużo i daleko jeszcze od możliwości stwierdzenia, że sytuacja uległa znacznej poprawie.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: azoty akcje | gpw | ropa wti prognozy | notowania ropy naftowej | pkn orlen akcję | kurs pge | lpp notowania |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here