Naga MarketsRopa naftowa nie może zaliczyć początku tygodnia do udanych. W skutek wczorajszej wypowiedzi amerykańskiego prezydenta, Donalda Trumpa dostrzec można jej dynamiczną deprecjację, w skutek czego cena baryłki WTI osunęła się o niemal 4% docierając ostatecznie poniżej 55 dolarów amerykańskich (USD). 


Spoglądając stricte technicznie na notowania ropy naftowej (WTI) zauważymy, że wczorajsze spadki nie przekreślają jeszcze panującej od 26 grudnia 2018 roku tendencji wzrostowej. Okazuje się bowiem, że cena ropy WTI osunęła się jedynie w okolice ostatnio pokonanego oporu (teraz wsparcia), gdzie dziś pojawiła się już pierwsza (póki co niewielka) reakcja popytowa. Biorąc jednak pod uwagę, że poziom ten zbiega się z mierzeniem 38.2% korekty Fibonacciego z ostatniego impulsu wzrostowego, nie wykluczone, że w jego okolicy pojawi się jakaś większa reakcja popytowa sugerująca powrót do wzrostów.

Gdyby jednak obecnie testowana strefa zostałą jednak pokonana, cena ropy WTI mogłaby spaść nawet w rejon 51.40 USD.

Do handlu na ropie naftowej polecam sprawdzić ofertę brokera Naga Markets

Cena ropy naftowej WTI
WTI Daily

Naga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułWzrosty na AUD/USD i USD/CAD oraz spadki na NZD/USD – prognozy dużych banków
Następny artykułTraderzy Goldman Sachs stracili prawie 100 mln USD pod koniec 2018 r.
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here