Aktualna cena ropy WTI, srebra oraz złotaWtorkowa sesja handlowa nadal nie wyjaśnia sytuacji na głównych surowcach oraz metalach szlachetnych. Inwestorzy surowcowi muszą zatem uzbroić się nadal w cierpliwość, ponieważ zawężające się ruchy złota, srebra czy ropy naftowej (WTI) sprawiają, że niewiele można zdziałać na rynku. Podczas poniedziałkowego podsumowania rynków – mowa była o możliwości wygenerowania spadków na podstawowych surowcach i metalach i w gruncie rzeczy tak właśnie było, choć ruch bardziej przypomina zakres konsolidacji. Spójrzmy zatem w jaki sposób kształtują się obecnie ceny kursu złota, srebra i ropy. 


Cena złota odbija, celem 1550 dolarów za uncję!

Wczorajsza sesja handlowa na złocie odbywała się w zakresie wsparcia cenowego widocznego na poniżej załączonym wykresie metalu szlachetnego. Poniedziałkowe notowania wskazywały, iż złoto ma szansę się przecenić bardziej – jeśli tylko wspomniane już wsparcie zostanie przełamane – jednak jak widać, nadal ceny są bronione a sam metal – wysyła w tym momencie sygnały pro-wzrostowe dla inwestorów. Zdaje się zatem, że nie ma co sprzeczać się z kursem złota tylko podążać wraz z nim. Celem dla pozycji długich będzie zatem poziom 1547 dolarów – 1550 dolarów za uncję. Dopiero wtedy można będzie doszukiwać się od rynków jakichkolwiek sygnałów pro-spadkowych, bądź korekcyjnych takiego podejścia.

wykres Kurs złota H1 03.09.2019
Kurs złota H1 03.09.2019

Ropa naftowa WTI nadal wyprzedawana, celem 54$?

W tym momencie patrząc na wykres ropy naftowej WTI można zauważyć, że tak naprawdę niewiele zmieniło się od wczorajszej sesji handlowej. Podczas poniedziałkowej analizy surowca – ten miał spadać poniżej zakresu wsparcia cenowego wytworzonego w obrębie poziomu 54,6 dolarów za baryłkę. Tak tez się stało – i czarne złoto pokonało wsparcie sugerując możliwość dalszego zejścia.  W tym momencie nadal cel pozostaje ten sam – 54 dolary za baryłkę jako poziom docelowy dla kampanii sprzedażowej.

wykres Kurs ropy WTI M15 03.09.2019
Kurs ropy WTI M15 03.09.2019

Zobacz także:

Cena srebra (XAG/USD) przy poziomie 17$

Kurs srebra podczas wczorajszej sesji handlowej wskazywał jako jedyny – że wyraźniejsze wzrosty mogą się pojawić podczas następnych sesji. Jak się okazało – ceny srebra faktycznie poszybowały, a metal szlachetny znalazł się w okolicach 18,48 dolarów za gram. Aktualnie, jak widać po załączanym poniżej wykresie srebra – metal ma szansę jeszcze na podejście pod zakres 18,6 dolarów za gram – jednak wcześniej oczekuje się wykonania stosownej korekty do dolnego ograniczenia zawężającego się ruchu.

wykres Kurs srebra H1 03.09.2019
Kurs srebra H1 03.09.2019

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here