Naga MarketsCena ropy naftowej WTI na 6-tygodniowych maksimachCena ropy WTI we wtorek rano wybiła do najwyższych poziomów od półtora miesiąca zbliżając się do poziomu 71 dol. za baryłkę. Pojawiają się obawy o to, że kolejny huragan może wkrótce uderzyć w Teksas, podczas gdy duża część sektora naftowego w południowo-wschodniej części USA jeszcze nie pozbierała się po klęsce żywiołowej sprzed dwóch tygodni

Ropa naftowa WTI drożeje we wtorek

Cena ropy naftowej WTI notowanej na amerykańskiej giełdzie surowcowej NYMEX w porannej części wtorkowej sesji wzrasta o 0,75% do 70,98 dol. za baryłkę. To najwyższy poziom, jaki notowania surowca osiągnęły od początku sierpnia, czyli od 6 tygodni.To także zapowiedź kolejnego wzrostowego tygodnia, już czwartego z rzędu. Niemniej, kurs ropy WTI wciąż jest o prawie 8% niżej od tegorocznych szczytów na 76,98 dol./bbl wyznaczonych w połowie lutego.

https://www.tradingview.com/x/nUtSEic7/
Kurs ropy naftowej WTI. Źródło: tradingview.com

We wtorek drożeje także ropa Brent notowana na europejskiej giełdzie ICE, która zyskuje 0,43% do 73,96 dol. za baryłkę.

Sektor naftowy w Zatoce Meksykańskiej nie zdołał jeszcze wrócić do pełni zdolności produkcyjnych po przejściu huraganu Ida przed ponad dwoma tygodniami, a już musi szykować się na tropikalny sztorm Nicholas. Uderzyć ma on szczególnie w Teksas, ale także w Luizjanę.

Partnerem portalu comparic.pl jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

Jak podała agencja Bureau of Safety and Environmental Enforcement, wciąż zamknięte pozostaje 40% produkcji ropy naftowej i gazu ziemnego w regionie.

invest

Amerykański rząd sprzedał ropę z rezerw strategicznych do ośmiu spółek naftowych, m.in. Exxon Mobil oraz Chevron w celu pozyskania środków do budżetu federalnego. Na sprzedaż ropy z pokaźnych zapasów zdecydował się także wcześniej chiński rząd.

Zobacz również: Elon Musk poprzez tweet wywołał falę aktualizacji sieci dogecoina

Tymczasem, OPEC+ obniżył prognozy popytu na paliwa na IV kw. 2021 r., ale jednocześnie podwyższył tą na 2022 rok spodziewając się wzrostu popytu o 4,15 mln baryłek dziennie w porównaniu do wcześniej oczekiwanych 3,28 mln baryłek dziennie.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: aktualny kurs dolar korona norweska | xtb gpw | tickmill | kruk giełda | mercator kurs akcji | giełda pko |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here