Aktualna cena ropy WTI, srebra oraz złotaW tym tygodniu tematem numer jeden była ropa naftowa. Notowania tego surowca otworzyły się po weekendzie gigantyczną luką wzrostową, niemniej w kolejnych dniach ruch wzrostowy był korygowany. Cena dotarła do kluczowej strefy wsparcia, czy zobaczmy ponowny ruch w górę? Zobaczmy jak przedstawia się sytuacja techniczna na wykresach surowców. 


Cena ropy naftowej wystrzeliła w górę (OIL WTI)

Cena ropy zaczęła dynamicznie spadać we wtorek po informacjach z Arabii Saudyjskiej, jak się okazuje straty spowodowane weekndowym atakiem mają być dużo szybciej odbudowane. Technicznie notowania dotarły do wsparcia wynikającego z układu 1:1, to już trzeci tego samego zasięgu ruch spadkowy. Jeśli kurs utrzyma się powyżej poziomu 58,5$, istnieje szansa na dalszy ruch w górę. Z drugiej strony, wybicie dołem powinno doprowadzić do przyspieszenia spadków.

Wykres ropy naftowej
Ropa Naftowa H4

Cena srebra dociera do kluczowego wsparcia

Cena srebra wyraźnie koryguje ostatni rajd wzrostowy. Aktualnie kurs reaguje na wysokości strefy wsparcia wynikającej z mierzenia 38,2% oraz dolnego ograniczenia układu Overbalance, a więc największej korekty w całym trendzie. Dynamika spadków wyraźnie zmalała, dlatego istnieje szansa na kolejną falę wzrostową. W przeciwnym razie, wybicie poziomu dołem, powinno doprowadzić do przyspieszenia ruchu w dół. Wtedy też kolejne zniesienia Fibonacciego powinny być traktowane jako poziomy wsparcia.

Wykres srebra
Srebro interwał D1

Cena złota ma problem z dalszymi wzrostami (XAUUSD)

Cena złota utrzymuje się powyżej kluczowego wsparcia. Pomimo, że tendencja jest w dalszym ciągu zwyżkująca, pojawiły się pierwsze przesłanki mogące sugerować głębszą korektę. Niemniej aby mówić o sygnale, kurs musiałby wybić dołem wsparcie przy mierzeniu 38,2%, gdzie znajduje się także kilka kluczowych dołków. Dopiero pokonanie strefy zaznaczonej na zielono, może doprowadzić do głębszych spadków, wtedy też celem dla sprzedających byłoby nawet mierzenie 61,8%.

Wykres złota
Złoto interwał H4

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here