Cena ropy naftowej w górę, złoto i srebro w korekcie wzrostowej 1 października 2020 roku
Cena ropy, złota i srebra

Przed nami kolejna sesja handlowa na rynku surowcowym w tym tygodniu. Wczoraj mogliśmy obserwować wyraźne wzrost na rynku ropy oraz spadki na rynku złota i srebra. Niemniej kruszce wciąż mają szasnę na większe odbicie w górę po zeszłotygodniowej przecenie. Zobaczmy jak przedstawia się sytuacja techniczna na wykresach surowców.

Cena ropy (OIL WTI)

Notowania ropy WTI zakończyły wczorajszą sesję wyraźnie nad kreską. W ostatniej analizie pisaliśmy, że kurs dotarł do kluczowej strefy wsparcia przy 38,55$, gdzie zgodnie z oczekiwaniami pojawili się kupujący. Aktualnie cena testuje opór wynikający z lokalnego układu 1:1. Jego wybicie może doprowadzić do przyspieszenia wzrostów. Z kolei o większych spadkach można myśleć dopiero w momencie wybicia dołem 38,55$ poziomu dołem może skutkować atakiem nawet na 36,2$, gdzie znajdują się ostatnie minima.

Wykres ropy naftowej
Ropa WTI interwał H4

Cena złota (XAU/USD)

W pierwszych dniach nowego tygodnia handlowego mogliśmy obserwować wzrosty na rynku złota, wczoraj metal szlachetny zakończył sesję na pod kreską, jednak w godzinach nocnych kupujący ponownie przejmują przewagę, dlatego też dalszy ruch w górę w ramach korekty wzrostowej jest możliwy. W przypadku kontynuacji wzrostów, najbliższy ważny opór znajduje się w rejonach 1910$. Z kolei opór wypada przy 1875$, gdzie wypada linia szyi układu podwójnego dna.

Wykres złota
Złoto interwał H4

Zobacz także: Kurs funta do dolara wkrótce powyżej 1,30 USD?

Cena srebra (XAG/USD)

Srebro, podobnie jak złoto, również zakończyło środową sesję na minusie. Niemniej dziś o poranku widać, że kupujący nie odpuszczają. Patrząc na interwał H4, notowania wracają powyżej poziomu 23,46$, gdzie znajdowało się dolne ograniczenie lokalnego układu 1:1.. Jeżeli odbicie wzrostowa ma być kontynuowana, poziom ten nie może zostać dziś wybity dołem.

wykres srebra
Srebro interwał H4

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here