Cena ropy naftowej w górę, złoto i srebro również na plusie 6 października 2020 roku
Cena ropy, złota i srebra

Przed nami druga sesja handlowa na rynku surowcowym w tym tygodniu. Wczoraj mogliśmy obserwować wyraźne wzrosty na rynku ropy naftowej, a także złocie czy srebrze. Złoto ponownie testuje kluczowy opór, którego pokonanie może otworzyć drogę do dalszej zwyżki. Z kolei srebro powoli odrabia ostatnią silną przecenę sprzed 2 tygodni. Sprawdźmy jak przedstawia się sytuacja techniczna na wykresach surowców.

Cena ropy (OIL WTI)

Notowania ropy WTI traciły wyraźnie pod koniec ubiegłego tygodnia, co miało związek miedzy innymi z obawami o stan zdrowia Donalda Trumpa. Jednak wraz z doniesieniami o tym, że prezydent USA czuje się lepiej, ropa naftowa zaczęła dynamicznie odrabiać straty. Patrząc technicznie na wykres na interwale H4, spadki wyhamowały na wysokości współczynnika 88,6% Fibonacciego, co świadczy o układzie harmonicznym XABCD. Pokonanie oporu przy 38,9$ powinno prowadzić do dalszej zwyżki w kierunku linii trendu.

Wykres ropy
Ropa WTI interwał H4

Cena złota (XAU/USD)

W ubiegłym tygodniu mogliśmy obserwować wyraźne odreagowanie na rynku złota, które jest kontynuowane również po weekendzie. Wczoraj kurs ponownie dotarł do górnego ograniczenia układu 1:1, który został zaznaczony na poniższym wykresie kolorem czerwonym. Dopóki nie dojdzie do wybicia, należy oczekiwać dalszych spadków. Niemniej jeśli geometria zostanie pokonana, ruch w górę powinien przyspieszyć

Wykres złota
Złoto interwał H4

Zobacz także: Kurs dolara AUD stabilnie po decyzji RBA ws. stóp procentowych

Cena srebra (XAG/USD)

Srebro również zakończyło wczorajszą sesję na plusie. Patrząc na wykres H4, kluczowym wsparciem pozostają okolice poziomu 23,46$, gdzie znajduje się dolne ograniczenie lokalnego układu 1:1. Najbliższy opór znajduje się przy 24,4$, miejsce to jest właśnie testowane. Jeżeli dojdzie do wybicia górę, kolejną przeszkodą dla kupujących powinna być linia trendu poprowadzona po ostatnich wierzchołkach.

wykres srebra
Srebro interwał H4

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here