Cena ropy naftowej w górę. Złoto i srebro odrabiają straty w poniedziałek 23 listopada
Cena ropy, złota i srebra

Przed weekendem notowania złota, srebra, czy ropy naftowej poruszały się w konsolidacji. Z kolei po weekendzie obserwujemy dalszą zwyżkę na ropie naftowej i próbę dorabiania strat na metalach szlachetnych. Co dalej? Sprawdźmy jak wyglądają wykresy najpopularniejszych surowców. 

Cena ropy (OIL WTI)

Jak widać inwestorzy wierzą w to, że odniesienia dotyczące szczepionki przywrócą popyt na ropę naftową, przez co notowania tego surowca notują wzrosty. Patrząc na wykres ropy naftowej WTI, kurs wyszedł nawet powyżej bariery oporowej przy 41,5$, po czym mogliśmy obserwować lokalną konsolidację, jednak aktualnie notowania zbliżają się do lokalnych szczytów. 

Zgodnie z klasycznymi założeniami analizy technicznej, obowiązuje tendencja wzrostowa i należy oczekiwać ruchu na wyższe poziomy. Najbliższy ważny opór powinien stanowić poziom 43,7$, z kolei wsparcie znajduje się przy 41,50$.

wykres ropy
Ropa WTI interwał H4

Cena złota (XAU/USD)

Notowania złota próbują odrabiać straty po ostatnich silnych spadkach. Patrząc na wykres H4, przecena ponownie wyhamowała na wysokości wsparcia przy poziomie 1850$, które pozostaje kluczową podporą dla kupujących w średnim terminie. Jeżeli odbicie wzrostowe będzie kontynuowane, należy zwrócić uwagę na opór przy 1895$, gdzie znajduje się mierzenie 38,2% Fibonacciego.

wykres złota
Złoto interwał H4

Zobacz także: Indeksy PMI w centrum uwagi inwestorów

Cena srebra (XAG/USD)

Patrząc na rynek srebra na interwale H4, notowania pozostają w szerokiej konsolidacji. Zmienność  w ostatnich dniach jest ograniczona i niewykluczone, że w najbliższych dniach dominować będzie trend horyzontalny. Patrząc w szerszej perspektywie, inwestorzy powinni się skupić na dwóch strefach. Opór znajduje się przy 26,00$, a wsparcie przy 23,3$. Dopiero wybicie jednego z tych poziomów może być sygnałem do większych ruchów. 

wykres srebra
Srebro interwał H4

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here