Naga MarketsCena ropy naftowej w górę, pomimo wzrostu zachorowań na Covid-19Ceny ropy naftowej wzrosły w środę w związku z poprawą aktywności fabryk w Chinach i wyczerpaniem zapasów ropy naftowej w Stanach Zjednoczonych, co wskazuje na ożywienie gospodarcze i wzrost zapotrzebowania na energię pomimo gwałtownego wzrostu infekcji COVID-19.

  • Spadek wielkości amerykańskich zapasów ropy naftowej był większy niż oczekiwano.
  • OPEC produkował w czerwcu 22,62 miliona baryłek ropy naftowej dziennie.
  • Inwestorzy mają nadzieję na wzrost liczby miejsc pracy w Stanach Zjednoczonych.

Ożywienie gospodarcze pomimo wciąż trwającej pandemii

Ropa WTI drożeje o 2,90% o 11.30 do poziomu 40,42 dolarów za baryłkę, a ropa Brent o 2,86% do poziomu 42,43 dolarów za baryłkę.

Dane opublikowane przez American Petroleum Institute (API) wskazują, że amerykańskie zapasy ropy naftowej i benzyny zmniejszyły się bardziej niż oczekiwano w ubiegłym tygodniu.

– Surowe dane liczbowe są wyraźnie konstruktywne, jednak będziemy musieli zobaczyć, co pokazują bardziej szczegółowe dane zebrane przez Energy Information Administration – mówi ING.

Nastroje zostały również podbudowane przez oznaki, że chińskie fabryki powoli wznawiały produkcję w czerwcu po zniesieniu przez rząd środków zapobiegawczych.

Fala nowych infekcji w Stanach Zjednoczonych zaniepokoiła niektórych inwestorów, ale większość z nich zakłada, że to nie wystarczy, aby zahamować szersze odbicie w światowej gospodarce.

Zobacz również: BitBay vs. “Superwizjer”: dziennikarze wydają oświadczenie

Inwestorzy czekają również na czwartkowy raport o wynagrodzeniach w sektorze nierolniczym, który ma pokazać, że amerykańska gospodarka zyskała 3 miliony miejsc pracy w czerwcu.

W ciągu miesiąca cena ropy Brent wzrosła o 10,59%

Dodatkowym czynnikiem wspierającym ceny ropy był spadek produkcji w państwach zrzeszonych w  OPEC+, w wyniku porozumienia o ograniczeniu produkcji

Choć nadal istnieje niebezpieczeństwo spadku popytu w związku ze wzrostem liczby nowych przypadków COVID-19, wydaje się, że OPEC+ ma obecnie rynek pod kontrolą. – powiedział analityk Commerzbanku, Eugen Weinberg.

Według danych zebranych przez agencję Reutera, grupa OPEC produkowała w czerwcu średnio 22,62 miliona baryłek dziennie, co oznacza spadek o 1,92 miliona baryłek w stosunku do wielkości z maja.

Wykres przedstawiający zmianę ceny ropy WTI i ropy Brent w ciągu ostatniego miesiąca, źródło: stooq.pl

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here