Cena ropy naftowej w górę, baryłka WTI po 39$, złoto i srebro na plusie
Cena ropy, złota i srebra

Przed nami trzecia sesja na rynku surowcowym w tym tygodniu. Patrząc na najważniejsze rynki, od pewnego czasu obserwujemy lokalną konsolidację na rynku metali szlachetnych, złoto i srebro mają wyraźny problem z określeniem dalszego kierunku. Z kolei ropa naftowa dynamicznie odrabia ostatnie silne straty. Zobaczmy jak przedstawia się sytuacja techniczna na wykresach surowców.

Cena ropy (OIL WTI)

Cena ropy WTI ruszyła dynamicznie w górę podczas wczorajszej sesji, a dziś o poranku także obserwujemy wzrosty. Pomimo, że w średnim terminie wciąż utrzymuje się tutaj tendencja spadkowa, to pokonanie oporu przy 38,55$ otwiera drogę do wzrostów.

Aktualnie po powrocie powyżej 38,55$, wzrosty mogą przybrać na sile. Co prawda aktualny ruch w górę ma strukturę 3 falową, co może oznaczać, że znajdujemy się w korekcie prostej, jednak dopóki cena nie spadnie poniżej fioletowej strefy, bazowym scenariuszem jest korekta wzrostowa. Dopiero w momencie powrotu poniżej, możliwy będzie ruch w kierunku ostatnich dołków przy 36,2$.

Wykres ropy WTI
Ropa naftowa WTI interwał H4

Cena złota (XAU/USD)

Cena złota utrzymuje się w ostatnim czasie w szerokiej konsolidacji. Wczoraj notowania odbiły od do oporu wynikającego z linii poprowadzonej po ostatnich szczytach. Spadki wyhamowały jednak na wysokości wsparcia, które również wynika z linii trendu, tym razem poprowadzonej po ostatnich dołkach. W przypadku wybicia górę, następnym oporem będą okolice poziomu 1990$. Natomiast w przypadku wybicia dołem, najbliższe ważne wsparcie znajduje się dopiero w rejonach 1910$.Wcześniej popyt mógłby się także pojawić na wysokości piątkowych dołków przy 1937$.

Wykres złota
Złoto interwał H4

Cena srebra (XAG/USD)

Cena srebra, podobnie jak złota, także utrzymuje się szerokim ruchu bocznym. Patrząc jednak na interwał H4, może budować się potencjalna formacja odwróconej głowy z ramionami. Aby mówić o sygnale wzrostowym, musiałoby dojść do wybicia górą poziomu 27,45$, które było wczoraj testowane. Ważnym wsparciem pozostaje strefa przy okrągłym poziomie 26$, z kolei w krótkim terminie należy wziąć pod uwagę lokalną linię trendu.

Wykres srebra
Srebro interwał H4

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here