Aktualna cena ropy WTI, srebra oraz złotaPodczas poniedziałkowej sesji na rynku surowcowym możemy obserwować mniejszą zmienność, rynki budzą się po weekendzie. Złoto po nieudanym wybiciu nowych szczytów może wpaść w konsolidację. Dziś po godzinie 16:00 złoto znajduje się na niewielkim plusie, który wynosi zaledwie 0,15%. Za jedną uncję trzeba płacić 1402,15$. Srebro radzi sobie nieznacznie lepiej niż złoto, dziś zyskuje ono ponad 0,5%. Jednak należy przypomnieć, że w piątek srebro spadało ponad 2%. Aktualnie cena srebra wynosi 15,08$. W przypadku ropy WTI możemy natomiast obserwować wyraźne wzrosty na ponad 1,2 % cena zgodnie z założeniami broni dolnego ograniczenia układu 1:1 kolejną sesję z rzędu. Za jedną baryłkę ropy WTI zapłacimy dziś 58,3$. Zobaczmy jak przedstawia się sytuacja techniczna na wykresach surowców. 


Zobacz także: Kurs franka szwajcarskiego (CHF) po 3,8245 złotego, CHF/PLN w górę

Cena ropy naftowej w górę

Cena ropy podąża w górę. W ostatnim czasie można było zauważyć obronę poziomu 56,75$, gdzie wypada dolne ograniczenie układu 1:1 (o czym wspomniałem też w poprzednich przeglądach). Scenariusz pozostaje więc bez zmian, aktualnie możliwy jest ruch w kierunku oporu przy 60,25$, gdzie znajduje się mierzenie 61,8% całej ostatniej fali spadkowej. Dopiero powrót poniżej 65,6$ może zmienić scenariusz na spadkowy.

Notowania ropy naftowej 8 lipca 2019

Cena złota w konsolidacji

Cena złota koryguje ostatnie wzrosty. Na interwale D1 można zauważyć formację podwójnego szczytu. Jeżeli dojdzie do pokonania wsparcia przy poziomie 1383$, większe spadki mogą mieć miejsce. Jednak na razie, dopóki kurs znajduje się powyżej, niewykluczony jest dalszy ruch w górę, przypomnijmy, że z szerokiej perspektywy, złoto znajduje się w silnym trendzie wzrostowym. Niemniej aktualnie istnieje ryzyko konsolidacji.

Notowania złota GOLD 8 lipca 2019

Cena srebra (XAG/USD) broni wsparcia

Cena srebra broni strefy wsparcia przy 15$. Obszar jest dość szeroki, niemniej w piątek nie udało się go wybić. Co prawda sygnał wzrostowy pojawi się dopiero po pozytywnym zamknięciu sesji, ale na tę chwilę istnieje szansa na wzrosty. Jeżeli jednak do końca dnia zobaczylibyśmy spadki, to po wybiciu strefy wsparcia, należy spodziewać się większej przeceny.

Notowania srebra 8 lipca 2019

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here