Naga MarketsWykres na ekranie i logo DukascopyRopa naftowa zmierza do największego tygodniowego wzrostu od maja 2020 r., gdy uwaga inwestorów przeniosła się na perspektywy stymulacyjne w USA i burzę, która zagraża Zatoce Meksykańskiej. Kontrakty terminowe w Nowym Jorku rosną o ponad 10% w ciągu tygodnia, nawet po spadku w czwartek. Rynek został wzmocniony po części przez odbicie gospodarcze w Chinach podczas gdy duże banki, w tym Goldman Sachs, potwierdziły swoje bycze zaufanie do prognoz dla rynku czarnego złota. Ropa WTI kosztuje w piątek około 68,50 USD za baryłkę.

Ropa naftowa: Zapobiegawcze wstrzymanie produkcji w Zatoce Meksykańskiej wspiera nastroje

Inwestorzy skupiają się w piątek na przemówieniu przewodniczącego Rezerwy Federalnej, Jerome’a ​​Powella, aby dowiedzieć się, w jaki sposób Fed chce zmniejszyć zakupy obligacji, oraz na tropikalnej burzy Ida, która już doprowadziła do zamknięcia wydobycia ropy naftowej na morzu w Zatoce Perskiej.Niepewność prawdopodobnie utrzyma się do dzisiejszego przemówienia Powella. W międzyczasie tropikalna burza Ida może wpłynąć na ceny ropy. Zapobiegawcze wstrzymanie produkcji ropy i gazu w Zatoce Meksykańskiej wspiera nastroje – napisała Vandana Hari, konsultant ds. energii w Vanda Insights.

Ropa odnotowuje niestabilny sierpień wraz w powrotem obostrzeń w niektórych regionach w obliczu zaciemnienia perspektyw popytu na paliwo. OPEC+ ma spotkać się w przyszłym tygodniu po ostatniej zgodzie na dalsze zwiększanie podaży.

Firmy BP i Royal Dutch Shell należą do producentów, którzy rozpoczęli zamykanie produkcji w Zatoce Meksykańskiej w obawie przed Idą. W oparciu o najnowszą prognozę National Hurricane Center, burza będzie huraganem co najmniej drugiej kategorii, zanim wyląduje w pobliżu Nowego Orleanu na początku przyszłego tygodnia.

Partnerem portalu comparic.pl jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

Kurs ropy WTI na interwale tygodniowym, tradingview
Kurs ropy WTI na interwale tygodniowym, tradingview

Zobacz również:

investJesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here