Naga MarketsropaCzwarty kwartał minionego roku był niezwykle ciężki dla osób posiadających pozycje długie na notowaniach ropy naftowej. Cena czarnego złota osunęła się bowiem wówczas o ponad 37 USD co stanowiło niemal 43%. 26 grudnia 2018 roku na notowaniach ropy naftowej pojawił się jednak silny impuls wzrostowy, który doprowadził do zmiany nastawienia rynku i obserwowanych aż po dziś dzień wzrostów.


Cena ropy WTI wzrosła już o ponad 45%

Spoglądając na notowania ropy WTI zauważymy, że w skutek trwających od 26 grudnia ub.r. wzrostów, cena ropy BRENT wzrosła o ponad 22 dolary co stanowi ponad 45%. Warto zwrócić uwagę, że w skutek tych wzrostów rynek pokonał kilka technicznych poziomów oporu, w tym niezwykle istotną strefę w okolicy 70.65 USD.

Po kilkudniowej konsolidacji, od wczoraj znów obserwujemy aprecjację cen ropy naftowej. Fakt ten sprawił, że notowania BRENT po raz pierwszy od pierwszej połowy listopada ub.r. przekroczyły barierę 72 dolarów.

7 kroków jak zbudować swoja strategię inwestycyjną – zapisz się na bezpłatny webinar

Cena ropy BRENT przekracza barierę 72 dolarów
Brent Daily

Jednym z powodów obecnych wzrostów ropy naftowej jest fakt, iż przepustowość rafinerii w Chinach wzrosła w marcu br. o 3,2% do poziomu 12,49 mln baryłek dziennie.

– Strona popytowa równania dostał znaczący fillip poprzez dzisiejsze dane z Chin sugerujące, że ceny będą nadal rosły w wyniku poprawy globalnego wzrostu i nastrojów związanych z ryzykiem – powiedział Stephen Innes, kierownik ds. handlu w SPI Asset Management.

Warto także przypomnieć, że wzrost cen ropy został wsparty także porozumieniem OPEC+ w sprawie cięć produkcji ropy. Kartel i jego partnerzy zgodzili się bowiem w grudniu ub.r. na zmniejszenie podaży aż o 1,2 miliona baryłek dziennie, z których 800 tys. dotyczy jedynie krajów należących do OPEC. W czerwcu OPEC i jego partnerzy zdecydują, czy przedłużyć swoje porozumienie.


Naga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułPre-Market: Przygotowanie pod sesję US, problemy niemieckiej gospodarki?
Następny artykuł NZD/CAD realizuje pierwszy cel spadkowy. Czas na odbicie? – Analiza dla początkujących
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here