Naga MarketsCena ropy naftowej ponownie spada, OPEC+ rozdaje kartyCeny ropy naftowej wczoraj ponownie zanurkowały – zarówno w przypadku ropy naftowej Brent, jak i ropy gatunku WTI, zniżka wyniosła około 6% w trakcie wtorkowej sesji. Tym samym, notowania ropy spadły do najniższych poziomów od pierwszej połowy lutego br.

Cena ropy naftowej pod presją podaży

Impulsem do zniżek w ostatnich dniach okazały się nowe restrykcje związane z pandemią, wprowadzane głównie w Europie. Rozprzestrzenianie się koronawirusa budzi obawy o przedłużający się okres obniżonego popytu na paliwa, co uderza w notowania ropy naftowej.

Te artykuły również Cię zainteresują
W kwestii podaży ropy naftowej, wiele jest obecnie w rękach OPEC+, bowiem rozszerzony kartel przedłużył do końca kwietnia swoje dotychczasowe ogromne cięcia produkcji ropy naftowej – a już na początku przyszłego miesiąca będzie decydował o wielkości cięć w maju.

Tymczasem zaskakująco bierna w stosunku do OPEC+ jest amerykańska administracja. Poprzedni prezydent USA, Donald Trump, przyzwyczaił nie tylko polityków z krajów OPEC+, lecz również dziennikarzy i samych inwestorów do tego, że aktywnie komentował on notowania ropy naftowej na swoim koncie na Twitterze, nie przebierając w słowach i wzywając pozostałych producentów ropy do konkretnych działań.

Notowania ropy naftowej WTI – dane dzienne
Notowania ropy naftowej Brent – dane dzienne

Tymczasem Joe Biden ma zupełnie inne podejście. Nawet gdy notowania ropy naftowej otarły się niedawno o poziom 70 USD za baryłkę, nie skomentował on tego faktu w żaden sposób, a dyplomaci z OPEC potwierdzili, że nie interweniował on także bezpośrednio u władz państw OPEC+. Co to oznacza dla rynku ropy naftowej? Prawdopodobnie nieco więcej spokoju i mniej nerwowych ruchów cen ropy naftowej. Aczkolwiek pozostałe impulsy – w tym głównie działania OPEC+ – i tak powinny dostarczać inwestorom wiele emocji.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: nasdaq giełda | kurs s&p 500 | notowania giełdowe lotos | kursy kryptowalut | co to blik |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here