Cena ropy naftowej pod kreską WTI po 37$, złoto i srebro w konsolidacji
Cena ropy, złota i srebra

Przed nami pierwsza sesja na rynku surowcowym w tym tygodniu. Od pewnego czasu obserwujemy lokalną konsolidację na rynku metali szlachetnych, złoto i srebro mają wyraźny problem z określeniem dalszego kierunku. Z kolei ropa naftowa znajduje się pod presją sprzedających. Zobaczmy jak przedstawia się sytuacja techniczna na wykresach surowców.

Cena ropy (OIL WTI)

Cena ropy WTI kontynuuje spadki podczas dzisiejszej sesji. Po tym jak w rejonach ostatnich szczytów doszło do wybicia dołem z formacji trójkąta, przecena przybrała na sile. Aktualnie po pokonaniu wsparcia przy 38,55$, powinno być ono traktowane jako opór. Tak długo jak notowania znajdują się poniżej, obowiązuje scenariusz spadkowy. Jeśli presja spadkowa utrzyma się, bazowym scenariuszem jest ruch w kierunku ostatnich dołków przy 36,2$.

Wykres ropy naftowej
Ropa WTI interwał H4

Cena złota (XAU/USD)

Cena złota porusza się w ostatnim czasie w szerokiej konsolidacji. Aktualnie notowania znajdują się “w powietrzu” i droga do najbliższego wsparcia, czy oporu jest daleka. W przypadku wzrostów sprzedający mogą pojawić się na wysokości linii poprowadzonej po ostatnich szczytach, z kolei następnym oporem będą okolice poziomu 1990$. Natomiast najbliższe ważne wsparcie znajduje się w rejonach 1910$.

Wykres złota
Złoto interwał H4

Cena srebra (XAG/USD)

Cena srebra również znajduje się szerokim ruchu bocznym. Patrzą jednak na interwał H4, może budować się potencjalna formacja odwróconej głowy z ramionami. niemniej aby pojawił się sygnał wzrostowy, musiałoby dojść do wybicia górą poziomu 27,45$. Wsparciem pozostaje strefa przy 26$.

Wykres srebra
Srebro interwał H4

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here