Naga MarketsPole naftowe na tle zachodzącego słońcaPunktualnie o godzinie 16:30 rynki poznały raporty amerykańskiej Energy Information Administration (EIA) odnośnie zapasów ropy na lokalnym rynku. Po wzroście zapasów o 7,982 miliona baryłek w zeszłym tygodniu, konsensus przed dzisiejszą publikacją zakładał kolejny wzrost, lecz tym razem już jedynie o 3,038 mln brk. Ostateczny odczyt okazał się jednak zauważalnie lepszy

  • Zapasy ropy naftowej spadły w ciągu tygodnia o ponad 2 mln brk
  • Wzrost zapasów benzyny i destylatów zniwelował pozytywne informacje dot. spadku zapasów ropy naftowej
  • Cena WTI spadła tuż po publikacji o niemal 70 centów

Zapasy ropy w dół o 2,077 miliona baryłek

raportu EIA wynika, że w tygodniu kończącym się 29 maja 2020 r. rafinerie ropy naftowej w USA działały na poziomie 71,8% zdolności produkcyjnej przetwarzając średnio 13,3 mln baryłek dziennie, czyli o 316 tys baryłek więcej niż średnia z poprzedniego tygodnia.

Mimo to, w tygodniu kończącym się 29 maja 2020 r. zapasy ropy naftowej skurczyły się o 2,077 mln brk co okazało się wynikiem zauważalnie lepszym od prognoz.

Negatywny wydźwięk tej publikacji tłumiły jednak dane dot. zmiany poziomu benzyny i destylatów. Jak się bowiem okazało, zapasy benzyny wzrosły w ciągu minionego tygodnia o 2,796 mln brk. a zapasy destylatów aż o 9,935 mln brk.

Spoglądając na notowania ropy WTI zauważymy, że wpływ danych dot. wzrostu zapasów benzyny i destylatów okazał się na tyle silny, że nawet pozytywny spadek zapasów ropy naftowej nie był wstanie tego zniwelować. W efekcie końcowym, tuż po publikacji raportu EIA cena czarnego złota osuwała się o niemal 70 centów.

WTI M5

Autor poleca także:

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej nowopowstałej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Logo TickmillTickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here