Cena ropy naftowej ostro w dół. Złoto i srebro na plusie w poniedziałek 2 listopada
Cena ropy, złota i srebra

Na początku nowego tygodnia handlowego możemy obserwować silne spadki na rynku ropy naftowej, która traciła już przed weekendem. “Czarne złoto” traci z powodu obaw związanych z popytem na surowiec w dobie koronawirusa. Z kolei złoto i srebro radzą sobie całkiem nieźle, rozpoczynając tydzień od wzrostów. Sprawdźmy jak przedstawia się sytuacja techniczna na wykresach surowców.

Cena ropy (OIL WTI)

Sytuacja techniczna na ropie WTI wygląda fatalnie. Ostatni tydzień zamknął się wyraźnie pod kreską, a po weekendzie możemy obserwować sporą lukę spadkową. Nitowania wybiły dołem mierzenie 127,2% Fibonacciego, dlatego też mogą się kierować w stronę następnego współczynnika – 161,8%. Oporem pozostaje strefa przy 36,2$.

Forex Club

– Ropa naftowa WTI dołuje o 3,6 proc. do 34,5 USD/b i sięga 5-miesięcznego minimum. Spadki podsycane są przez zapowiedzi kolejnych lockdownów w Europie oraz sygnały z Libii o zwiększaniu wydobycia. Brent spada 3,2 proc. do 36,7 USD/b – komentują analitycy TMS.

wykres ropy
Ropa interwał H4

Cena złota (XAU/USD)

Na początku nowego tygodnia możemy obserwować nieznaczne wzrosty na rynku złota.  Patrząc na wykres H4 technicznie, notowania wróciły powyżej ważnego wsparcia (1875$). Jeśli ruch wzrostowy zostanie utrzymany, istnieje szansa na atak oporu wypadającego przy 1895$.

Zobacz także: Kurs funta pod kreską, Wielka Brytania zaostrza lockdown

wykres złota
Złoto interwał H4

Cena srebra (XAG/USD)

Nowy tydzień rozpoczyna się również od wzrostów na rynku srebra. Na interwale H4 widać, że spadki wyhamowały w ostatnim czasie na wysokości horyzontalnej strefy wsparcia przy 23,25$, która wynika z wcześniejszych reakcji cenowych oraz punktu D potencjalnej korekty prostej ABC. Jeżeli poziom zostanie utrzymany, istnieje szansa na ruch w kierunku  24,45$. Wcześniej opór może stanowić linia poprowdzona po ostatnich wierzchołkach.

wykres srebra

Srebro interwał H4

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here