Cena ropy naftowej odrabia straty. Złoto i srebro w korekcie we wtorek 3 listopada
Cena ropy, złota i srebra

Na początku nowego tygodnia handlowego możemy obserwować podwyższoną zmienność na rynku ropy naftowej. Po weekendzie notowania Brent i WTI otworzyły się sporymi lukami spadkowymi, z kolei do końca sesji cały około 6% spadek został wymazany. Sprawdźmy jak przedstawia się sytuacja techniczna na wykresach surowców.

Cena ropy (OIL WTI)

Sytuacja techniczna na ropie WTI wygalała wczoraj o poranku fatalnie. Chyba nikt nie spodziewała się tak silnego odbicia. Po około 6 przecenie, notowania zdołały zamknąć dzień na plusie! patrząc technicznie na wykres H4, kurs WTI wrócił powyżej kluczowej strefy wsparcia przy 36,2$, co daje szanse na większe odreagowanie. W przypadku kontynuacji wzrostów, jako najbliższy opór należy traktować okolice poziomu 37,75$, gdzie znajduje się mierzenie 50% ostatniej fali spadkowej.

Odbicie na ropie jest związane z komentarzem ze strony Rosji, iż w związku z kolejnymi problemami popytowymi, cięcie produkcji na poziomie 7,7 mln brk na dzień może być przedłużone do połowy przyszłego roku. To również odpowiedź na rosnącą produkcję z Libii. Niemniej takie działania mogą się nie podobać np. Irakowi, więc nie wykluczone, że będziemy mieli do czynienia z rozpoczęciem naruszania kwot produkcyjnych – komentują analitycy XTB.

Cena ropy naftowej
Ropa WTI interwal H4

Cena złota (XAU/USD)

Wczoraj mogliśmy obserwować wzrosty na rynku złota. Patrząc na wykres H4 technicznie, notowania maja jednak problem z wybiciem strefy oporowej przy 1895$, która wynika z wcześniejszych reakcji cenowych oraz linii poprowadzonej po ostatnich wierzchołkach. Dopiero wyjście powyżej będzie sygnałem do wzrostów, na razie jednak niewykluczony jest ruch w dół.

wykres złota
Złoto interwał H4

Zobacz także: Odbicie na rynku akcji i niższe stopy procentowe w Australii

Cena srebra (XAG/USD)

Nowy tydzień rozpoczął się również od wzrostów na rynku srebra. Na interwale H4 widać, że notowania wybiły górą linię poprowadzoną po ostatnich wierzchołkach, która teraz jest testowana od drugiej strony. Jeżeli kierunku wzrosty zostanie utrzymany, istnieje spora szansa na atak opory wynikającego z lokalnego układu 1:1 przy 24,27$.

wykres srebra
Srebro interwał H4

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here