Cena ropy naftowej odrabia straty, złoto i srebro pod kreską 5 października 2020 roku
Cena ropy, złota i srebra

Przed nami pierwsza sesja handlowa na rynku surowcowym w tym tygodniu. Pod koniec ubiegłego tygodnia mogliśmy obserwować spadki na rynku ropy naftowej oraz wyhamowanie wzrostów na rynku złota i srebra. Złoto dotarło do kluczowego oporu, gdzie pojawili się sprzedający, z kolei srebro od kliku sesji utrzymuje w wąskim przedziale wahań. Zobaczmy jak przedstawia się sytuacja techniczna na wykresach surowców.

Cena ropy (OIL WTI)

Notowania ropy WTI zakończyły piątkową sesję wyraźnie pod kreską, niemniej dziś w godzinach nocnych widać odreagowanie. Patrząc technicznie na interwał H4, wyhamowały na wysokości współczynnika 88,6% Fibonacciego, co może świadczyć o układzie harmonicznym XABCD. Niemniej z perspektywy klasycznej analizy technicznej, główny trend wciąż jest spadkowy, a najbliższy opór wypada przy 38,9$. Ważnym wsparciem pozostaje z kolei strefa przy 36,2$.

Wykres ropy naftowej
Ropa WTI interwał H4

Cena złota (XAU/USD)

W ubiegłym tygodniu mogliśmy obserwować wyraźne odreagowanie na rynku złota. Zgodnie z oczekiwaniami kurs dotarł do górnego ograniczenia układu 1:1, który został zaznaczony na poniższym wykresie kolorem czerwonym. W średnim terminie potwierdza to więc tendencję spadkową. O większych wzrostach będzie można myśleć dopiero momencie zanegowania układu.

Zobacz także: Kurs dolara traci na początku nowego tygodnia, co dalej z EURUSD?

Wykres złota
Złoto interwał H4

Cena srebra (XAG/USD)

Srebro również odrabiało straty w ubiegłym tygodniu. Niemniej ostatnie dni przed weekendem przyniosły lokalną konsolidację. Patrząc na wykres H4, kluczowym wsparciem pozostają okolice poziomu 23,46$, gdzie znajduje się dolne ograniczenie lokalnego układu 1:1. Jeżeli korekta wzrostowa ma być kontynuowana, poziom ten nie może zostać wybity dołem. Najbliższy opór znajduje się przy 24,4$, później przeszkodą dla kupujących powinna być linia trendu poprowadzona po ostatnich wierzchołkach.

wykres srebra
Srebro interwał H4

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułNotowania funta szterlinga przy 4,96 PLN. GBP/PLN w stanie zaatakować 4,99 PLN
Następny artykułKurs eurodolara (EUR/USD) odrabia straty
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here