Cena ropy naftowej odbija od oporu, złoto i srebro mocno w dół wtorek 22 września
Cena ropy, złota i srebra

Przed nami druga sesja handlowa na rynku surowcowym w tym tygodniu. Wczoraj obserwowaliśmy podwyższoną zmienność, co miało związek z solidną wyprzedażą na europejskim rynku akcji. Spore ruchy było widać nie tylko na złocie, czy srebrze ale także na ropie naftowej. Zobaczmy jak przedstawia się sytuacja techniczna na wykresach surowców.

Cena ropy (OIL WTI)

W ubiegłym tygodniu mogliśmy obserwować dynamiczne wzrosty na notowaniach ropy WTI, które jednak zostały szybko stłamszone. Spadki były na tyle silne, że wczoraj doszło do wybicia dołem wsparcia wynikającego z układu 1:1 przy 39,92$, który powinien stanowić krótkoterminowy opór. Z kolei w przypadku wyjścia powyżej, ważniejszym oporem pozostaje strefa przy 41,7$. Wsparcie znajduje się natomiast przy 38,55$.

Wykres ropy
Ropa WTI interwał H4

Cena złota (XAU/USD)

Podczas wczorajszej sesji cena złota zanurkowała. Tym samym patrząc na wykres H4, doszło do wybicia kluczowej strefy wsparcia przy 1910$. Zgodnie z klasycznymi założeniami analizy technicznej, tak długo, jak kurs znajduje się poniżej, obowiązuje tendencja spadkowa. Celem dla podaży może być aktualnie nawet poziom 1864$.

Wykres złota
Złoto interwał H4
Cena srebra (XAG/USD)

Cena srebra, podobnie jak złota, również zaliczyła wczoraj potężne spadki. Po wybiciu strefy wsparcia przy okrągłym poziomie 26$, przecena przybrała na sile. Jeśli obecne negatywne nastroje nie ulegną zmianie, istnieje spora szansa na atak wsparcia przy 23,30$

wykres srebraSrebro interwał H4

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here