Aktualna cena ropy WTI, srebra oraz złotaPrzed nami kolejna sesja w tym tygodniu. Podczas wtorkowej sesji złoto próbuje wrócić do wzrostów, luka weekendowa jest jednak dalej widoczna. Wsparcie wyznaczone we wczorajszym przeglądzie było testowane również w nocy. Dziś po godzinie 15:00 złoto znajduje się na niewielkim plusie, który wynosi +0,37%. Za jedną uncję trzeba płacić 1394,45$. Srebro radzi sobie gorzej niż złoto, dziś traci ono ponad 0,4%. Aktualnie cena srebra wynosi 15,12$. W przypadku ropy WTI możemy natomiast obserwować wyraźne spadki, cena zgodnie z założeniami dotarła do zakładanego poziomu oporowego, gdzie pojawił się reakcja podażowa. Za jedną baryłkę ropy WTI zapłacimy dziś 58,5$. Zobaczmy jak przedstawia się sytuacja techniczna na wykresach surowców. 


Zobacz także: Kurs euro EUR/PLN w trendzie spadkowym, jedno euro EUR kosztuje 4,2408 PLN

Cena ropy naftowej odbija od oporu przy 60$ (OIL WTI)

Cena ropy reaguje w wyznaczanej w ubiegłym tygodniu strefie oporowej, gdzie znajduje się mierzenie 61,8% ostatniego ruchu spadkowego. Target dla pozycji długich został więc osiągnięty. Wczoraj było widać pierwszą reakcję strony podażowej, a dziś korekta się pogłębia. Oczywiście tendencja w ostatnim czasie jest wzrostowa, niemniej istnieje szansa na pogłębienie spadków.Kluczowym wsparciem są dopiero okolice poziomu 56,55$, gdzie wypada dolne ograniczenie układu 1:1.

Kurs ropy naftowej 2 lipca 2019

Cena złota mocno w dół (GOLD)

Cena złota broni lokalnego wsparcia przy poziomie 1382$. Wczoraj notowania otworzyły się wyraźną luką spadkową. Wsparcie było ponownie bronione dziś w nocy, co potwierdza istotność poziomu. Jeżeli gdzie do wybicia dołem, to złoto może się kierować na współczynnik 38,2% Fibonacciego. Kluczowym oporem pozostaje wybite dolne ograniczenie układu Overbalance, które znajduje się w okolicach poziomu 1405$. Dopóki cena znajduje się poniżej istnieje szansa na głębszą korektę spadkową. Jeżeli jednak złoto zdoła wyjść powyżej, kurs może wrócić do głównego trendu.

Kurs złota XAUUSD 2 lipca 2019

Zobacz także: T-Bull: Gra ‘Racing Classics PRO’ zadebiutowała na urządzeniach Android

Cena srebra (XAG/USD) w konsolidacji

Cena srebra utknęła pomiędzy dwoma kluczowymi poziomami. Scenariusze wyznaczone w ubiegłym tygodniu nie uległy więc zmianie. Dziś pojawiła się się szansa dla kupujących, ponieważ rynek testuje górne ograniczenie strefy wsparcia przy poziomie 15$. Obszar zaznaczony na zielono jest kluczowy, jeżeli pojawi się tutaj sygnał na wzrosty cena może ponownie ruszyć w górę. Oporem pozostaje strefa przy 15,55$.

Notowania srebra 2 lipca 2019

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here