Cena ropy naftowej mocno w górę, notowania złota i srebra bez kierunku w piątek 18 września
Cena ropy, złota i srebra

Przed nami pierwsza sesja handlowa na rynku surowcowym w tym tygodniu. Patrząc na najważniejsze rynki, od pewnego czasu obserwujemy konsolidację na rynku metali szlachetnych, złoto i srebro mają wyraźny problem z określeniem dalszego kierunku. Z kolei sporo dzieje się na ropie naftowej, gdzie po ostatnich silnych spadkach doszło do równie dynamicznego odreagowania. Zobaczmy jak przedstawia się sytuacja techniczna na wykresach surowców.

Cena ropy (OIL WTI)

W ubiegłym tygodniu mogliśmy obserwować dynamiczne wzrosty na notowaniach ropy WTI. Po ostatnich silnych spadkach, niemal cały ruch w dół został wymazany. W piątek kurs dotarł do zapory podażowej przy 41,7$, gdzie uaktywnili się sprzedający, miejsce to powinno pozostać istotne podczas dzisiejszej sesji. W przypadku głębszego cofnięcia, jako najbliższe wsparcie należy traktować dolne ograniczenie układu 1:1 przy 39,92$.

Wykres ropy naftowej
Ropa interwał H4

Cena złota (XAU/USD)

Pomimo, że na metalach szlachetnym mamy do czynienia z całkiem sporymi ruchami w trakcie pojedynczej sesji, tak w szerszym ujęciu cena złota utrzymuje się w szerokiej konsolidacji. W ostatnim tygodniu notowania odbiły się od wsparcia wynikającego wcześniejszych reakcji cenowych przy 1937,5$, miejsce to pozostaje krótkoterminową podporą dla kupujących.

Z kolei oporem pozostaje linia trendu, wyznaczoną na podstawie ostatnich lokalnych szczytów. Dopiero wybicie w jedną ze storn może być pretekstem do nieco większego ruchu trendowego.

wykres złota
Złoto interwał H4

Cena srebra (XAG/USD)

Patrząc na szerokie ujęcie, cena srebra, podobnie jak złota, również utrzymuje się w ruchu bocznym. Spoglądając jednak na interwał H4, respektowane są horyzontalne poziomy wsparcia i oporu. Po tym jak kupujący nie zdołali pokonać oporu przy 27,45 notowania zeszły na wsparcie przy 26,6, gdzie po raz kolejny uaktywnili się kupujący. Aktualnie scenariusz konsolidacyjny jest bazowy. Dopiero wybicie w jedną ze stron może dać większy ruch trendowy.

Wykres srebra
Srebro interwał H4

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here