Cena ropy naftowej mocno w górę, notowania złota i srebra bez kierunku w piątek 18 września
Cena ropy, złota i srebra

Przed nami ostatnia sesja handlowa na rynku surowcowym w tym tygodniu. Patrząc na najważniejsze rynki, od pewnego czasu obserwujemy lokalną konsolidację na rynku metali szlachetnych, złoto i srebro mają wyraźny problem z określeniem dalszego kierunku. Z kolei ropa naftowa dynamicznie rośnie, dorabiając ostatnie silne spadki. Zobaczmy jak przedstawia się sytuacja techniczna na wykresach surowców.

Cena ropy (OIL WTI)

Podczas ostatnich sesji cena ropy WTI dynamicznie rośnie. Patrząc na wykres technicznie, aktualnie notowania zbliżają się do oporu przy 41,7$, gdzie może pojawić się reakcja podażowa. W przypadku cofnięcia, jako najbliższe wsparcie należy traktować dolne ograniczenie układu 1:1 przy 39,77$. Z kole w przypadku głębszej przeceny ważną podporą dla kupujących pozostaje strefa przy 38,55$.

Wykres ropy naftowej
Ropa interwał H4

Cena złota (XAU/USD)

Pomimo całkiem sporych ruchów, cena złota utrzymuje się w szerokiej konsolidacji. Wczoraj notowania odbiły się od wsparcia wynikającego wcześniejszych reakcji cenowych przy 1937,5$, miejsce to pozostaje krótkoterminową podporą dla kupujących. Z kolei jako opór należy traktować linię trendu, wyznaczoną na podstawie ostatnich lokalnych szczytów.

Wykres złota
Złoto interwał H4

Cena srebra (XAG/USD)

Patrząc na szerokie ujęcie, cena srebra, podobnie jak złota, także utrzymuje się w ruchu bocznym. Patrząc jednak na interwał H4, respektowane są horyzontalne poziomy wsparcia i oporu. Po tym jak kupujący nie zdołali pokonać oporu przy 27,45 notowania zeszły na wsparcie przy 26,6, gdzie ponownie uaktywnili się kupujący. Aktualnie scenariusz konsolidacyjny jest bazowy. Dopiero wybicie w jedną ze stron może dać większy ruch trendowy.

Wykres srebra
Srebro interwał H4

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here