Cena ropy naftowej mocno w górę, a złoto i srebro próbują odrabiać straty
Cena ropy, złota i srebra

W ostatnim czasie sporo dzieje się na rynku commodity. W związku z nadziejami na ożywienie gospodarki rosną ceny ropy naftowej, metale szlachetne znalazły się pod presją sprzedających. Sprawdźmy jak wyglądają wykresy najpoprawniejszych surowców. 

Cena ropy (OIL WTI)

Informacje o pozytywnych rezultatach badań nad szczepionką wspierają w ostatnim czasie wzrosty na rynku ropy naftowej. Inwestorzy liczą na ożywienie popytu na ten surowiec w miarę wycofywania się z obostrzeń przez poszczególne kraje. Patrząc na wykres WTI, kurs przyspieszył wzrosty po wybiciu powyżej bariery oporowej przy 43,7$. Jeżeli dojdzie do cofnięcia wspominany poziom powinien być traktowany jako kluczowe wsparcie.

wykres ropy naftowej
Ropa WTI interwał H4

Zobacz także: Minutes EBC pretekstem do wybicia z konsolidacji na DAX?

Cena złota (XAU/USD)

Notowania złota wyhamowują spadki. Wczorajsza sesja zakończyła się mieszanie, a dziś o poranku widać niewielkie wzrosty.  Niemniej patrząc na interwał D1, sytuacja nie wygląda najlepiej dla rynkowych byków. Dopóki kurs nie wróci powyżej czerwonej linii, a więc górnego ograniczenia układu 1:1, spadki mogą się pogłębić. Tak na prawdę o powrocie do wzrostów będzie można myśleć dopiero w momencie wyjścia powyżej poziomu 1850$.

Wykres złota
Złoto interwał H4

Cena srebra (XAG/USD)

Spoglądając na rynek srebra na interwale H4, notowania próbują odbijać od wsparcia przy 23,3$. Jeżeli dojdzie do odreagowania, to jako najbliższy opór należy traktować poziom 23,8$. Dopiero jego wybicie może doprowadzić do większych wzrostów. Jeżeli jednak wsparcie przy 23,30 nie wytrzyma, przecena może przybrać na sile. Kolejna podpora dla kupujących znajduje się dopiero przy 21,7$.

wykres srebra
Srebro interwał H4

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here