Cena ropy naftowej w górę, złoto i srebro w korekcie wzrostowej 1 października 2020 roku
Cena ropy, złota i srebra

Przed nami ostatnia sesja handlowa na rynku surowcowym w tym tygodniu. Wczoraj mogliśmy obserwować wyraźne spadki na rynku ropy naftowej oraz próbę wykonania dalszej korekty wzrostowej na rynku złota i srebra. Kruszce wciąż mają szasnę na większe odbicie w górę po zeszłotygodniowej przecenie. Zobaczmy jak przedstawia się sytuacja techniczna na wykresach surowców.

Cena ropy (OIL WTI)

Notowania ropy WTI zakończyły wczorajszą sesję wyraźnie pod kreską. W ostatniej analizie pisaliśmy, że kurs dotarł do kluczowej oporu wynikającej z lokalnego układu 1:1. Zgodnie z oczekiwaniami, pojawiła się podaż, po czym spadki przyspieszyły. Przecena była na tyle silna, że doszło nawet do pokonania strefy wsparcia przy 38,55$, która jest teraz testowana od drugiej strony. Zgodnie z klasycznymi założeniami AT, tak długo jak kurs utrzymuje się poniżej, możliwy jest atak na pozioma 36,2$, gdzie znajdują się ostatnie minima.

Wykres ropy naftowej
Ropa WTI interwał H4

Cena złota (XAU/USD)

Podczas wczorajszej sesji mogliśmy obserwować wzrosty na rynku złota, niemniej w godzinach nocnych kupujący odpuszczają i podaż ponownie przejmuje przewagę. Podczas czwartkowej sesji notowania dotarły do ważnego oporu, o którym pisaliśmy w ostatniej analizie, dlatego ruch w dół może się pogłębić. Aby mówić o większej zwyżce, kurs musiałby pokonać strefę oporu przy 1910$, a także wybić górą układ 1:1, który został zaznaczony na poniższym wykresie kolorem czerwonym.

Wykres złota
Złoto interwał H4

Zobacz także: Kurs euro do dolara EUR/USD z perspektywą spadków do 1,1630 USD?

Cena srebra (XAG/USD)

Srebro, podobnie jak złoto, również zakończyło czwartkową sesję na plusie, choć w przypadku tego metalu szlachetnego wzrosty były mniejsze. Z kolei dziś o poranku widać, że kupujący odpuszczają. Patrząc na interwał H4, notowania mogą ponownie przetestować wsparcie przy 23,46$, gdzie znajduje się dolne ograniczenie lokalnego układu 1:1. Jeżeli korekta wzrostowa ma być kontynuowana, poziom ten nie może zostać wybity dołem.

wykres srebra
Srebro interwał H4

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here