Cena ropy nafotwejRopa naftowa po raz kolejny przykuwa uwagę inwestorów. “Czarne złoto” pogłębia spadki po tym jak Reuters podał informacje o tym, że USA zaoferowały Iranowi zdjęcie sankcji w zamian za rozpoczęcie rozmów negocjacyjnych dotyczących porozumienia nuklearnego. Informacji nie są jednak na razie potwierdzone przez którąkolwiek ze stron. Kontynuację spadków możemy także obserwować na rynku metali szlachetnych. Zobaczmy jak przedstawia się sytuacja techniczna na wykresach surowców. 


Cena ropy domyka lukę (OIL WTI)

Cena ropy w niespełna dwa tygodnie zdołała domknąć ostatnią gigantyczną lukę wzrostową, która była spowodowana atakiem na rafinerię w Arabii Saudyjskiej. Dziś rano pojawiły się informacje o częściowym zawieszeniu broni przez Arabii z Jemenem, a po południu Reuters podał informacje o tym, że USA miały zaoferować Iranowi wycofanie sankcji w zamian za rozpoczęcie negocjacje w sprawie porozumienia nuklearnego. Patrząc technicznie na wykres, cena zaatakowała wsparcie, o którym wspominaliśmy w poprzedniej analizie – poziom wynika z mierzenia 61,8% oraz wspominanej luki wzrostowej. Jeżeli kupujący powstrzymają spadki, to jako opór należy przyjąć górne ograniczenie układu Overbalance. W przeciwnym razie, wybicie wsparcia dołem, powinno skutkować ruchem w kierunku mierzenia 78,6%.

Wykres ropy WTI
Ropa WTI H4

Cena srebra ponownie testuje Overbalance (Silver)

Cena srebra po raz kolejny testuje strefę wsparcia przy poziomie 17,65$, która wynika z mierzenia 38,2% oraz dolnego ograniczenia struktury Overbalance, czyli największej korekty w całym trendzie. Poprzednia analiza pozostaje więc aktualna, tak długo jak kurs znajduje się powyżej zielonej strefy, obowiązuje trend wzrostowy. Niemniej w momencie wyjścia poniżej, sprzedający mogą przejąc kontrolę. Wtedy też kolejne zniesienia Fibonacciego powinny być traktowane jako poziomy wsparcia.

Wykres srebra
Srebro D1

Cena złota jednak w dół (XAUUSD)

Cena złota wciąż ma szansę na formację głowy z ramionami. Należy jednak pamiętać, że sygnał pojawi się dopiero w momencie wybicia strefy linii szyi czyli poziomu 1483$. W przypadku takiego scenariusza ruch spadkowy może przyspieszyć. Kolejnym ważnym wsparciem jest dopiero poziom 1450$, gdzie wypada zgrupowanie mierzeń 61,8% i 161,8%.

Wykres złota
Złoto interwał D1

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here