Naga MarketsCena ropy naftowej mało stabilna po informacjach z OPEC i USAW ostatnich godzinach obserwujemy podwyższoną zmienność notowań ropy naftowej. Cena amerykańskiej ropy gatunku WTI dwie godziny temu wyraźnie spadła po komentarzach ze strony saudyjskiego ministra ds. energii.

Ponowne zmniejszenie produkcji ropy naftowej

Książę Abdulaziz bin Salman potwierdził bowiem, że kartel OPEC wraz ze sprzymierzonymi krajami, które także podpisały porozumienie naftowe, od sierpnia zamierza zmniejszyć skalę cięć produkcji ropy naftowej. Nie jest to zaskoczenie, ponieważ taki scenariusz był od początku zakładany przez OPEC+ (wcześniej rozważano nawet mniejsze cięcia już od lipca), jednak i tak zapowiedzi wzrostu produkcji ropy przez wspomniane kraje negatywnie zadziałały na ceny tego surowca.

Te artykuły również Cię zainteresują
Niemniej, później to strona popytowa przejęła na nowo przewagę. Impulsem były dane dotyczące zapasów ropy naftowej w USA. Departament Energii tego kraju podał, że w minionym tygodniu zapasy ropy w USA spadły aż o 7,5 mln baryłek. to prawie czterokrotnie większa zniżka niż oczekiwano na początku tygodnia, jednak pokrywa się ona z wczorajszymi szacunkami Amerykańskiego Instytutu Paliw.

Powyższe informacje przyczyniły się do podwyższonej zmienności, ale nie zmieniają one wiele w kontekście średnioterminowych perspektyw dla cen ropy naftowej. W najbliższym czasie ropa może znaleźć się pod presją podaży, odreagowując niedawny znaczący ruch wzrostowy – zaś w perspektywie kilku miesięcy prawdopodobna jest konsolidacja cen tego surowca.

Notowania ropy naftowej WTI – dane 15-minutowe

Autor poleca również: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here