Cena ropy naftowej kontynuuje wzrosty. Złoto i srebro wymazują szybko wczorajsze straty 17 listopada
Cena ropy, złota i srebra

W ostatnim czasie obserwujemy podwyższona zmienność na rynku finansowym. Duże ruchy pojawiły się nie tylko na rynku akcji, ale także na rynku surowców. Metale szlachetne próbują odrabiać straty po silnej przecenie z ubiegłego tygodnia (te z wczoraj zostały już wymazane), z kolei ropa naftowa powoli wspina się na wyższe poziomy.

Cena ropy (OIL WTI)

W ostatnim czasie nadzieje na powrót normalności po pandemii koronawirusa były pozytywnym impulsem do wzrostów na rynku ropy naftowej. Patrząc na wykres WTI, kurs znalazł się nawet powyżej bariery oporowej przy 41,5$, po czym mogliśmy obserwować korektę spadkową. Notowania zatrzymały się na wysokości poziomu 40,70$, który pozostaje kluczowy. Tka długo jak notowania znajdują się powyżej istnieje szasna na wygenerowanie kolejnej fali wzrostowej. W przeciwnym razie, powrót poniżej – może oznaczać pogłębienie przeceny w kierunku 39,2$. 

Zobacz także: Czy wzrosty na rynku akcji zostaną utrzymane?

wykres ropy naftowej
Ropa WTI interwał H4

Cena złota (XAU/USD)

W związku z doniesieniami o wysokiej skuteczności leku na koronawirusa od firmy Pfizer, notowania złota zanurkowały. Niemniej wyprzedaż wyhamowała na wysokości wsparcia przy poziomie 1850$. Z kolei wczoraj kurs zareagował na wysokości geometrii wynikającej z układu korekty prostej, co również dzięki kolejnym doniesieniom od Moderny sprowadziło kurs na niższe poziomy. Niemniej należy zauważyć, że na wysokości lokalnej geometrii 1:1 doszło do szybkiego odbicia, dalteog ruch w górę może być kontynuowany.

wykres złota
GOLD interwał H4

Cena srebra (XAG/USD)

Patrząc na srebro na interwale H4, notowania znajdują się po środku szerokiej konsolidacji. Aktualnie obserwujemy korektę po ostatnich silnych spadkach, jednak ciężko jest określić główny kierunek. Niewykluczone, że w najbliższych dniach dominować będzie trend horyzontalny. Aktualnie inwestorzy powinni się skupić na dwóch strefach. Wsparcie znajduje się przy 26,00$. Dopiero wybicie jednego z tych poziomów może być sygnałem do większych ruchów. 

wykres srebra
Srebro interwał H4

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here