Cena ropy naftowej kontynuuje rajd wzrostowy, złoto i srebro odrabiają straty
Cena ropy, złota i srebra

Początek Nowego Roku przyniósł spore ruchy nie tylko na kryptowalutach, ale także na rynku metali szlachetnych. Końcówka ubiegłego tygodnia nie była najlepsza dla złota i srebra, które zanurkowały, z kolei na ropie naftowej obserwować kontynuację wzrostów. 

Cena ropy (OIL WTI)

Na rynku ropy naftowej utrzymuje się tendencja wzrostowa. Pomimo stosunkowo niskiej zmienność, właściwie z dnia na dzień wybijane są wyższe poziomy. Cena “czarnego złota” wróciła w zasadzie do poziomów sprzeda pierwszej fali paniki związanej z pandemią koronawirusa. Na razie nie widać jakichkolwiek sygnałów do spadków. Jednak w przypadku wystąpienia korekty, jako najbliższe wsparcie należy rozważyć poziom 51,65$

wykres ropy
Ropa naftowa interwał H4

Zobacz także: Odbicie na rynku metali szlachetnych, złoto powyżej 1850$

Cena złota (XAU/USD)

W ostatnim tygodniu doszło do silnej wyprzedaży na złocie, niemniej kupujący próbują odzyskać równowagę. Przecena wyhamowała na wysokości kluczowego wsparcia przy poziomie 1818$, który wynikał z wcześniejszych reakcji cenowych. Ponadto kupujący zdołali doprowadzić do wyjścia powyżej strefy przy 1850$, co może zapowiadać większe odreagowanie. W przypadku kontynuacji ruchu wzrostowego, najbliższy opór mogą stanowić mierzenia 38,2% i 50,5% Fibonacciego. Niemniej docelowym targetem moze się okazać nawet poziom 1900$ za uncję.

Wykres złota
Złoto interwał H4

Cena srebra (XAG/USD)

Spoglądając na rynek srebra, podobnie jak na złocie, obserwujemy odreagowanie po ostatniej przecenie. w przypadku kontynuacji wzrostów należy zwrócić uwagę na strefę oporową przy okrągłym poziomie 26$, która może okazać się istotną zaporą podażową. Najbliższym wsparciem pozostaje z kolei strefa przy 25$.

wykres srebra
Srebro interwał H4

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here