Cena ropy naftowej coraz wyżej, WTI po 55 dolarów USD, złoto w konsolidacji, a srebro w korekcie
Cena ropy, złota i srebra

W tym tygodniu uwaga inwestorów została skupiona na rynku srebra, gdzie już przed weekendem było widać większą zmienność, a w poniedziałek cena tego metalu szlachetnego wystrzeliła w górę. Zamieszanie na srebrze jest tłumaczone zainteresowaniem ze strony grupy inwestorów detalicznych z Reddita oraz spadkiem podaży na tynku fizycznego srebra. sprawdźmy jak wygląda sytuacja techniczna na srebrze, złocie i ropie naftowej.

Cena ropy (OIL WTI)

Na rynku ropy naftowej od dłuższego czasu utrzymuje się tendencja wzrostowa. W ostatnim czasie mieliśmy do czynienia z lokalną konsolidacją, jednak kupujący skutecznie wybronili strefę wsparcia przy poziomie 51,65$, po czym ponownie doszło do wybicia nowych maksimów. Aktualnie najbliższym wsparciem pozostaje strefa przy 53,8$ i tak długo jak notowania znajdują się powyżej, należy oczekiwać dalszej zwyżki. 

wykres ropy
Ropa WTI interwał H4

Cena złota (XAU/USD)

Początek tygodnia przyniósł wzrosty na rynku złota. Niemniej kupujący po raz kolejny nie byli w stanie wybić się powyżej oporu przy 1870$, przez co doszło do cofnięcia. W średnim terminie mamy wiec od czynienia z konsolidacją i dopóki nie dojdzie do wybicia wspomnianego 1870$, bądź 1818$, scenariuszem bazowym jest ruch w ramach konsolidacji.

wykres złota
Złoto interwał H4

Zobacz także: Indeksy giełdowe wracają do wzrostów, czas na kolejne maksima w USA

Cena srebra (XAG/USD)

Spoglądając na rynek srebra obserwujemy silne cofnięcie po ostatniej zwyżce, która była wywołana ogromnym zainteresowaniem grupy inwestorów z Reddita i szumem medialnym z tym związanym. Notowania przez chwilę znalazły się na wysokości poziomu 30$, który nie był widziany od lat. Niemniej kupujący szybko odpuścili, przez co doszło do dynamicznych spadków, kurs wrócił poniżej wsparcia przy 27$ i spadki zatrzymały się dopiero na wysokości mierzenia 61,8% Fibonacciego. 

wykres srebra
Srebro interwał H4
Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: złoty polski kurs | theppro | spółki giełdowe | rekomendacje giełdowe 2020 | blik — co to jest |

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here