Cena ropy nafotwejPrzed nami ostatnia sesja na rynku surowcowym w tym tygodniu. W ostatnich dniach dużo działo się przede wszystkim na rynku ropy. Środowa sesja zakończyła się wzrostami na ponad 4%, a to za sprawą rosnących napięć w cieśninie Ormuz, oraz dużo gorszych danych o zapasach z USA. Dziś za jedną baryłkę ropy WTI trzeba płacić 60,70$. Złoto zyskuje dziś 0,4%, po wczorajszym spadku na ponad -1%, tym samym bronione jest lokalne wsparcie. Za jedną uncję zapłacimy dziś 1411,4$. Srebro radzi sobie nieco gorzej niż złoto, wzrosty wynoszą zaledwie 0,17%. Aktualnie cena srebra utrzymuje się przy 15,172$. Zobaczmy jak przedstawia się sytuacja techniczna na wykresach surowców. 


Cena ropy naftowej coraz wyżej

Cena ropy dotarła do zakładanego poziomu, nawet do wybiła. Wczoraj mogliśmy obserwować rajd na ponad+4%, dziś ruch w górę jest kontynuowany. Dopóki cena znajduje się powyżej poziomu 60,25$, obowiązuje scenariusz wzrostowy. Dopiero ewentualne cofnięcie poniżej, może doprowadzić do większej korekty spadkowej.

Cena ropy naftowej 12 lipca 2019

Cena złota broni lokalnego 1:1

Cena złota próbuje wracać do wzrostów, jednak w ostatnim czasie możemy obserwować dość szeroką konsolidację. Aktualnie kluczowe wsparcie wypada przy poziomie 1383$, dopiero jego ewentualne pokonanie może doprowadzić do większych spadków. Jednak na razie, dopóki kurs znajduje się powyżej, niewykluczony jest dalszy ruch w górę. Wczoraj wspomniałem o poziomie 1405$, gdzie wypadły lokalne szczyty a także układ 1:1. Dopóki poziom jest broniony, prawdopodobieństwo przemawia za ruchem w górę.

Notowania złota XAUUSD 12 lipca 2019

Cena srebra (XAG/USD) powyżej strefy wsparcia

Cena srebra wybroniła w ostatnim czasie strefę wsparcia przy poziomie 15$. Wczorajsza sesja co prawda zakończyła się na minusie, dlatego istnieje szansa na ponowne zejście w okolice 15$. Niemniej dopóki kurs znajduje się powyżej, obowiązuje tendencja wzrostowa. Dopiero pokonanie wsparcia, mogłoby doprowadzić do większej przeceny. Docelowym poziomem dla wzrostów jest opór przy 15,55$.

Cena srebra 12 lipca 2019

 

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here