Aktualna cena ropy WTI, srebra oraz złotaW zawiązku z pandemią koronawirusa, światowy popyt na ropę naftową drastycznie spadł. W odbiciu nie pomogły nawet ustalenia krajów OPEC, które zobowiązały się do cięcia wydobycia tego surowca. W tym codziennym cyklu, przyglądamy się sytuacji technicznej na ropie naftowej, metalach szlachetnych: złocie i srebrze. Zobaczmy jak prezentują się wykresy surowców.

  • Złoto i srebro kontynuują zwyżkę
  • Ropa WTI poniżej 20$ za baryłkę
  • Cena ropy naftowej kontynuuje spadki pomimo porozumienia OPEC+

Cena ropy naftowej dociera do minimów

Cena ropy była w ostatnim czasie podatna w na doniesienia dotyczące konfliktu pomiędzy Rosją, a Arabią Saudyjską. Pomimo, że kraje OPEC+ osiągnęły porozumienie i zdecydowały się na cięcia wydobycia, to jak widać nie wystarczyło to aby podnieść cenę surowca.

“Notowania ropy naftowej WTI nadal naciskają na wsparcie na poziomie 20 USD za baryłkę, a cena ropy Brent spadła już poniżej 28 USD za baryłkę i zbliża się do poziomu tegorocznych minimów. Na rynku ropy naftowej w bieżącym tygodniu przeważają pesymiści – aczkolwiek warto zaznaczyć, że skala przecen nie jest duża.”

“Czynnikiem, który negatywnie wpływa na rynek ropy naftowej – poza słabymi danymi makro z globalnej gospodarki oraz informacjami o wzroście zapasów tego surowca – jest niepewność dotycząca dalszych działań producentów ropy naftowej.” – komentuje Dorota Sierakowska z DM BOŚ.

Patrząc na wykres ropy WTI technicznie, sytuacja nie uległa większej zmianie. Dziś notowania konsolidują poniżej kluczowej strefy oporowej przy 21$ za baryłkę. Dopóki kurs znajduje się poniżej strefy zaznaczonej kolorem zielonym, obowiązuje tendencja spadkowa. W przypadku pogłębienia przeceny niewykluczony jest nawet atak na poziom 16.5$, czyli do współczynnika 127,2% Fibonacciego.

Ropa naftowa kontynuuje spadki
Presja podażowa na ropie naftowej, interwał H4

Zobacz także: Funt kontynuuje zwyżkę, pandemia koronawirusa zwalnia

Cena złota utrzymuje się powyżej 1700$

Cena złota znalazła się w tym tygodniu na najwyższych poziomach w historii (jeśli chodzi o cenę wyrażoną w polskim złotym). Z kolei jeśli chodzi o złoto wyrażone dolarach, było ono kwotowane najwyżej w tym roku.

Patrząc technicznie na wykres XAUUSD, doszło do wybicia strefy oporowej przy 1700$ za uncję, która aktualnie powinna stanowić kluczowe wsparcie. Pomimo cofnięcia, tendencja pozostaje wzrostowa, dopóki notowania znajdują się powyżej nie ma mowy o większych spadkach. Aktualnie celem dla popytu może być nawet poziom 1770$, gdzie znajduje się mierzenie 127,2% Fibo.

Cena złota kontynuuje zwyżkę
Złoto powyżej 1700$, interwał H4

Cena srebra (XAG/USD) kontynuuje zwyżkę

Cena srebra podąża za złotem i zgodnie z poprzednimi założeniami kontynuuje w tym tygodniu wzrosty. Niemniej podczas wczorajszej sesji doszło do cofnięcia, kurs zareagował na wysokości oporu wynikającego z mierzenia 50% Fibonacciego. Jeśli korekta będzie głębsza, najbliższe wsparcie powinna stanowić strefa przy biegunowości współczynnika 38,2%.

Srebro podąża w górę za złotem
Srebro kontynuuje zwyżkę po wybiciu Overbalance

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here