Aktualna cena ropy WTI, srebra oraz złotaPodczas wtorkowej sesji na rynku surowcowym możemy obserwować małą zmienność, rynki jeszcze nie weszły w rytm się po weekendzie. Złoto po nieudanym wybiciu szczytów w ubiegłym tygodniu , zaczyna konsolidować. Dziś po godzinie 18:00 złoto znajduje się na niewielkim plusie, który wynosi zaledwie 0,13%. Za jedną uncję trzeba płacić 1397,14$. Srebro radzi sobie lepiej niż złoto, dziś zyskuje ono ponad 0,5%. Jednak należy przypomnieć, że pod koniec zeszłego tygodnia srebro spadało ponad 2%, a wczoraj konsolidowało w rejonach ceny otwarcia. Aktualnie cena srebra wynosi 15,09$. W przypadku ropy WTI możemy natomiast obserwować nieznaczne wzrosty na 0,4%  Za jedną baryłkę ropy WTI zapłacimy dziś 57,9$. Zobaczmy jak przedstawia się sytuacja techniczna na wykresach surowców. 


Cena ropy naftowej broni wsparcia

Cena ropy podąża powoli w górę. W ostatnim czasie można było zauważyć obronę poziomu 56,75$, gdzie wypada dolne ograniczenie układu 1:1 (o czym wspomniałem też w poprzednich przeglądach). Scenariusz pozostaje więc bez zmian, aktualnie możliwy jest ruch w kierunku oporu przy 60,25$, gdzie znajduje się mierzenie 61,8% całej ostatniej fali spadkowej. Dopiero powrót poniżej 65,6$ może zmienić scenariusz na spadkowy.

Kurs ropy naftowej 9 lipca 2019

Cena złota ponownie poniżej 1400$

Cena złota koryguje ostatnie wzrosty. Na interwale D1 utrzymuje się formacja podwójnego szczytu. Aktualnie kluczowe wsparcie wypada przy poziomie 1383$, jego ewentualne pokonanie może doprowadzić do większych spadków. Jednak na razie, dopóki kurs znajduje się powyżej, niewykluczony jest dalszy ruch w górę. Przypomnijmy, że z szerokiej perspektywy, złoto znajduje się w silnym trendzie wzrostowym. Niemniej aktualnie istnieje ryzyko konsolidacji, bądź większej korekty.

Notowania złota GOLD 9 lipca 2019

Cena srebra (XAG/USD) broni wsparcia

Cena srebra kolejną sesję z rzędu broni strefy wsparcia przy 15$. Co prawda sygnału wzrostowego na interwale D1 jeszcze nie widać, niemniej istnieje szansa na wzrosty.Aktualnie widziałbym scenariusz wzrostowy, dopiero pokonanie strefy wsparcia, może doprowadzić do większej przeceny.

Notowania srebra 9 lipca 2019

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here