Naga MarketsCena ropy nafotwejCena ropy naftowej rośnie niemal nieprzerwanie od początku listopada. W tym czasie cena West Texas Intermediate czyli popularnej WTI wzrosła o ponad 25 dolarów, co stanowiło niemal 75 proc. a kurs ropy Brent o blisko 26 dolarów, co przełożyło się na ponad 72 proc. Wskutek tak znacznej aprecjacji, notowania czarnego złota znalazły się na najwyższym poziomem od stycznia 2020 roku.

  • Cena ropy WTI wzrosła o niemal 75 proc.
  • Cena ropy Brent wzrosła o ponad 72 proc.
  • Notowania ropy znajdują się na najwyższych poziomach od stycznia 2020 r.
  • Ekonomiści z Citigroup prognozują dalszy wzrost cen ropy
  • Ich zdanie ropa Brent wzrośnie w tym roku do 70 dolarów za baryłkę 

Porozumienie OPEC+ wywinduję ceny ropy jeszcze wyżej 

Ostatnie wzrosty notowań ropy naftowej to bez wątpienia efekt porozumienia OPEC+ pomagającego uszczuplić nadwyżkę ropy pozostałą w następstwie spadku popytu wywołanego pandemią.

Te artykuły również Cię zainteresują
– Na rynku widać wsparcie dla cięć, których dokonała Arabia Saudyjska – powiedział Tariq Zahir, członek zarządzający globalnym programem makro w Tyche Capital Advisors LLC dodając, że tak naprawdę wszystko sprowadza się do szczepionki, tego, jak zostanie ona wprowadzona i kiedy wrócimy do jakiejkolwiek normalności.

Partnerem portalu comparic.pl jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

W czwartek o poranku za baryłkę ropy WTI zapłacić trzeba ponad 58 dolarów, a za ropę Brent 61 dolarów. Citigroup oczekuje, że do końca roku ropa Brent osiągnie jednak poziom 70 dolarów za baryłkę, do czego przyczynić miałoby się porozumienie w sprawie wydobycia zawarte przez grupę producentów, które pomaga zmniejszyć zapasy, a popyt jest silniejszy niż oczekiwano.

Spoglądając tymczasem na notowania Brent zauważymy, że poziom 70 dolarów za baryłkę byłby najwyższym od początku stycznia 2020 roku i jednym z najwyższych od maja 2019 r.

Notowania ropy Brent

Rzut oka na wskaźniki analizy technicznej sugeruje natomiast, że tak duża zwyżka cen w tak krótkim czasie generuje ryzyko korekty. Oscylatory RSI i Stochastic znajdują się bowiem w strefach wykupienia.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: s p 500 | nasdaq giełda | s&p 500 | biomedlub akcje | bitcoin wykres roczny |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułMiraculum odnotowało 2,7 mln zł przychodów w styczniu
Następny artykułVivid Games miał prawie 2 mln zł przychodów w styczniu
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here