Naga MarketsCena ropy nafotwejCena ropy naftowej rośnie niemal nieprzerwanie od początku listopada. W tym czasie cena West Texas Intermediate czyli popularnej WTI wzrosła o ponad 25 dolarów, co stanowiło niemal 75 proc. a kurs ropy Brent o blisko 26 dolarów, co przełożyło się na ponad 72 proc. Wskutek tak znacznej aprecjacji, notowania czarnego złota znalazły się na najwyższym poziomem od stycznia 2020 roku.

  • Cena ropy WTI wzrosła o niemal 75 proc.
  • Cena ropy Brent wzrosła o ponad 72 proc.
  • Notowania ropy znajdują się na najwyższych poziomach od stycznia 2020 r.
  • Ekonomiści z ABN Amro prognozują dalszy wzrost cen ropy
  • Ich zdanie ropa Brent wzrośnie w tym roku do 70 dolarów za baryłkę 

Cena ropy wzrośnie do 70-72 USD

Ostatnie wzrosty notowań ropy naftowej to bez wątpienia efekt porozumienia OPEC+ pomagającego uszczuplić nadwyżkę ropy pozostałą w następstwie spadku popytu wywołanego pandemią.

Te artykuły również Cię zainteresują
– Na rynku widać wsparcie dla cięć, których dokonała Arabia Saudyjska – powiedział Tariq Zahir, członek zarządzający globalnym programem makro w Tyche Capital Advisors LLC dodając, że tak naprawdę wszystko sprowadza się do szczepionki, tego, jak zostanie ona wprowadzona i kiedy wrócimy do jakiejkolwiek normalności.

W piątek za baryłkę ropy WTI zapłacić trzeba ponad 58 dolarów, a za ropę Brent 61 dolarów. ABN Amro oczekuje, że tendencja wzrostowa będzie kontynuowana i ropa Brent osiągnie poziom 70 dolarów za baryłkę.

– W oparciu o prognozy techniczne ceny ropy mogą wzrosnąć do 70-72 USD za baryłkę – wskazali ekonomiści.

Spoglądając tymczasem na notowania Brent zauważymy, że poziom 70 dolarów za baryłkę byłby najwyższym od początku stycznia 2020 roku i jednym z najwyższych od maja 2019 r.

Notowania ropy Brent

Ekonomiści ABN Amro wskazują jednak, że jeśli inwestorzy zaczną odczuwać, że ruch wzrostowy dobiega końca, realizacja zysków z długich pozycji może wywołać silną korektę cen w dół.

Z tego właśnie powodu oczekują oni, że w perspektywie lat 2022 i 2023 cena ropy utrzymywać się będzie głównie w przedziale miedzy 50 a 60 dolarów za baryłkę, z zaznaczeniem, iż cena może jednak nieco wzrosnąć w wyniku oczekiwanego ożywienia gospodarczego, gdy blokady ustąpią.

Autor poleca również:

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej nowopowstałej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Logo TickmillTickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: jsw notowania | cena kryptowalut | dolar notowania | notowanie dax | analiza btc |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułKurs dolara odbija w piątek, również do rubla. Co dalej z USD/RUB?
Następny artykułDogecoin jest warty 9 mld dol. Jednak twórca DOGE niewiele na nim zarobił
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here