Naga MarketsCena ropy naftowej Brent blisko 75 dol. za baryłkę! To najdrożej od 2018 rokuCena ropy naftowej Brent blisko 75 dol. za baryłkę! To najdrożej od 2018 rokuCena ropy naftowej Brent zbliża się do 75 dol. za baryłkę w niesamowitym wzrostowym rajdzie, którego zakres od początku tego roku to blisko 50%! Szacunkowe dane zaprezentowane przez API wykazały skurczenie się zapasów ropy naftowej w USA kolejny tydzień z rzędu.

  • Backwardation ropy Brent zwiększyło się do 73 centów, co może być uznawane za byczy sygnał
  • W środę kończy się dwudniowe spotkanie Rezerwy Federalnej, którego rezultaty mogą wpłynąć na dolara, co w konsekwencji może przełożyć się na notowania ropy
  • Zdaniem analityków RBC Capital Markets, porozumienie Iranu z zachodnimi mocarstwami może nastąpić dopiero w sierpniu
  • Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Ropa WTI najdroższa od października 2018 roku

Cena ropy WTI notowanej na amerykańskiej giełdzie surowcowej NYMEX w środę rano wzrasta o 0,60% do 72,55 dol. za baryłkę. To najwyższy poziom osiągnięty przez kurs surowca od października 2018 roku. 

Cena ropy naftowej Brent blisko 75 dol. za baryłkę! To najdrożej od 2018 rokuk/kUG8vP6D.png
Kurs ropy WTI. Źródło: tradingview.com

W silnym trendzie wzrostowym utrzymują się także notowania ropy Brent, które w środę zyskują 0,28% i wyznaczają nowe 26-miesięczne maksima. Już niewiele brakuje im do zbliżenia się do granicy 75 dol. za baryłkę, a potem ewentualnego pokonania lokalnych szczytów z kwietnia 2019 roku na 75,60 dol. bbl.

Powodem zwyżki notowań surowca są przede wszystkim perspektywy silnego odbicia gospodarczego wraz z luzowaniem obostrzeń. To ma się przełożyć na zwiększony popyt na ropę tego lata, co już częściowo widać po zmianie poziomu rezerw surowca w USA w ostatnich tygodniach.

Ostatni szacunkowy odczyt zaprezentowany we wtorek przez American Petroleum Institute wyniósł aż -8,5 mln baryłek wobec przeciętnych oczekiwań analityków zakładających -3 mln baryłek. To największy tygodniowy spadek zapasów od września 2020 roku.

Partnerem portalu comparic.pl jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

Rzecz jasna, to jedynie szacunki, a oficjalne dane poznamy jutro. Warto także pamiętać o tym, że tygodniowa zmiana poziomów zapasu ropy to raczej wskaźnik odzwierciedlający wahania popytu w przemyśle rafineryjnym.

Zobacz również: Bitcoin: aukcja charytatywna oparta o BTC pozyskała 1,3 mln dol. w 3 tygodnie

Dokładniejszą sytuację, jeśli chodzi o popyt konsumencki prezentują dane dot. zapasów paliw. Te zwiększyły się o 2,25 mln baryłek, choć analitycy spodziewali się spadku o 1,25 mln baryłek.

Przemysł rafineryjny w Stanach Zjednoczonych nie wrócił jeszcze do pełni mocy produkcyjnych, choć kolejne stany luzują obostrzenia. We wtorek, Kalifornia otworzyła swoją gospodarkę, podobnie stało się w stanie Nowy Jork.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: notowania swig80 | akcje celon | Dolar nowozelandzki | kęty kurs | azoty akcje |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here