Aktualna cena ropy WTI, srebra oraz złotaPodczas środowej sesji na rynku surowcowym możemy obserwować standardową zmienność. Złoto broni strefy wsparcia, niemniej po ostatniej korekcie możliwa jest konsolidacja. Dziś przed godziną 17:00 złoto znajduje się na niewielkim plusie, który wynosi zaledwie 0,13%. Za jedną uncję trzeba płacić 1410,15$. Srebro radzi sobie nieco gorzej niż złoto, dziś zyskuje ono 0,37%, doszło jednak do obrony kluczowego poziomu wsparcia. Aktualnie cena srebra wynosi 15,207$. W przypadku ropy WTI możemy natomiast obserwować kontynuację ruchu w górę. Za jedną baryłkę ropy WTI zapłacimy dziś 59,5$. Zobaczmy jak przedstawia się sytuacja techniczna na wykresach surowców. 


Cena ropy naftowej broni wsparcia

Cena ropy podąża w zakładanym kierunku. Do oporu wyznaczanego w poprzednich analizach brakuje już bardzo niewiele. W ostatnim czasie można było zauważyć obronę poziomu 56,75$, gdzie wypada dolne ograniczenie układu 1:1. Scenariusz pozostaje więc bez zmian, aktualnie możliwy jest dalszy ruch w kierunku oporu przy 60,25$, gdzie znajduje się mierzenie 61,8% całej ostatniej fali spadkowej. Dopiero powrót poniżej 65,6$ może zmienić scenariusz na spadkowy.

Kurs ropy naftowej 10 lipca 2019

Cena złota ponownie poniżej 1400$

Cena złota próbuje wracać do wzrostów. Sytuacja techniczna nie uległa jednak zmianie, na interwale D1 utrzymuje się formacja podwójnego szczytu. Aktualnie kluczowe wsparcie wypada przy poziomie 1383$, jego ewentualne pokonanie może doprowadzić do większych spadków. Jednak na razie, dopóki kurs znajduje się powyżej, niewykluczony jest dalszy ruch w górę. Dziś ruch w górę przybiera na dynamice, cena próbuje wybić poniedziałkowe szczyty. Przypomnijmy, że z szerokiej perspektywy, złoto znajduje się w silnym trendzie wzrostowym. Niemniej aktualnie istnieje ryzyko konsolidacji, bądź większej korekty.

Kurs złota XAUUSD 10 lipca 2019

Cena srebra (XAG/USD) broni wsparcia

Cena srebra ostatecznie wybroniła kluczowe wsparcie. Po zamknięciu wczorajszej świecy D1, pojawił się sygnał pro wzrostowy. Zaznaczona na zielono strefa wynikała z wcześniejszej reakcji ceny oraz układu 1:1. Dopóki cena znajduje się powyżej, istnieje szansa na ruch w kierunku oporu przy 15,55$. Dziś srebro rośnie 0,37%.

Kurs srebra 10 lipca 2019

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here