Aktualna cena ropy WTI, srebra oraz złotaPrzed nami kolejna sesja na rynku surowcowym w tym tygodniu. Cena ropy odrobiła w całości dużą lukę spadkową z wczorajszej sesji. Aktualnie złoto znajduje się na nieznacznym minusie wynoszącym -0,11%, cena konsoliduje w strefie oporowej, za jedną uncję trzeba płacić 1282,75$. Srebro traci po godzinie 12:00 0,43%. Natomiast w przypadku Oil WTI, możemy obserwować korektę wczorajszych wzrostów, w tej chwili traci ona 0,5 punktu procentowego. Zobaczmy jak przedstawia się sytuacja techniczna na wykresach surowców. 


Cena złota (XAU/USD) konsoliduje pod oporem

Cena złota wciąż ma problem z pokonaniem strefy oporowej przy 1285$. Cały czas mamy tutaj do czynienia z lokalną formacją podwójnego dna. Wyjście kursu powyżej tego poziomu, powinno doprowadzić do przyspieszenia wzrostów. Pierwszym celem dla kupujących będzie wtedy linia poprowadzona po ostatnich szczytach, a następnie równość z poprzednią korektę – 1309,5$. Patrząc fundamentalnie na ostatnie wydarzenia, jeżeli napięta sytuacja na linii USA – Chiny będzie się utrzymywać, to złoto może na tym zyskać, dlatego też jestem bardziej nastawiony na wzrosty, niemniej pozycje długie mają sens dopiero po pokonaniu wskazanej strefy.

Cena złota XAUUSD 7 maja 2019

Cena srebra (XAG/USD) broni wsparcia cenowego

Cena srebra zareagowała wczoraj w wyznaczonym przeze mnie miejscu – na poziomie wsparcia przy 14,72$, który w dalszym ciągu pozostaje istotny. W tej chwili wybicie linii poprowadzonej po lokalnych wierzchołkach, może doprowadzić do przyspieszenia ruchu wzrostowego. Wtedy też celem dla kupujących będzie poziom 15,20$, czyli górne ograniczenie układu Overbalance. Zejście poniżej 14,72$, neguje scenariusz wzrostowy.

Cena srebra XAGUSD 7 maja 2019

Cena ropy (OIL WTI) odbija od strefy oporowej

Cena ropy WTI ma za sobą na prawdę udaną sesję. Cała weekendowa luka spadkowa została zakryta, jednak czy to sygnał na dalsze wzrosty? Niekoniecznie. Aktualnie kluczowa jest strefa przy 62,80$, dopiero jej wybicie, będzie świadczyć o kontynuacji wzrostów. Dopóki cena ropy znajduje się poniżej, obowiązuje tendencja spadkowa z celem na nowe minima.

Cena ropy naftowej oil WTI 7 maja 2019


Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here