Naga MarketsCena ropy może wrócić do 30 dolarów za baryłkę? Komentuje Tomasz Rozmus
Tomasz Rozmus z Tokeneo

Sytuacja na rynku ropy przypomina przejażdżkę kolejką górską. Ubiegłotygodniowe wzrosty cen wywołane zapewnieniami Donalda Trumpa są korygowane w oczekiwaniu na telekonferencję przedstawicieli grupy OPEC+. Czy kartel z Bliskiego Wschodu, Rosja i Ameryka porozumieją się w sprawie ceny surowca? Adam Rak rozmawiał o tym z Tomaszem Rozmusem, założycielem Tokeneo i traderem z wieloletnim doświadczeniem.

  • Telekonferencja OPEC+ zaplanowana jest na czwartek, 9 kwietnia
  • Donald Trump zapowiedział, że USA jest gotowe obciąć produkcję o 2 miliony baryłek dziennie
  • Amerykańska mieszanka ropy WTI w środę zyskuje 1,3% i kosztuje niespełna 25 dolarów za baryłkę

Kurs ropy konsoliduje w 10-dolarowym przedziale. Czy czarne złoto odbije do 30 dolarów?

Notowania ropy w zeszłym tygodniu spadały poniżej psychologicznego pułapu 20 dolarów za baryłkę, Gdy analitycy wieszczyli deprecjację w kierunku 10 dolarów, cena czarnego złota powróciła nad poziom i nadal utrzymuje się w dziesięciodolarowej konsolidacji. W tym momencie oczy inwestorów zwrócone są na czwartkową telekonferencję z udziałem największych producentów cennego surowca. Zdaniem prezesa Tokeneo, wojna cenowa powinna cieszyć konsumentów, którzy tankują tańszą benzynę, nie jest jednak na rękę producentom.

Donald Trump w tym momencie odgrywa ważną rolę i występuje w roli mediatora. Warto przypomnieć, że w zeszłym tygodniu wpisy prezydenta USA na Twitterze były w stanie podbić ceny ropy o kilkadziesiąt procent. Po kłótni na linii Rosji oraz Arabii Saudyjskiej dochodzi do prób zakopania problemu, gdyż tania ropa nie jest nikomu na rękę – komentuje Tomasz Rozmus.

Subskrybuj kanał Comparic.pl w serwisie YouTube i bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami ze świata finansów. Dołącz do naszej społeczności już teraz! Codziennie publikujemy dla Ciebie nagrania z programów ukazujących się na antenie Comparic24.tv, skróty informacyjne, rozmowy z analitykami oraz ciekawe wywiady.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułGlobalna gospodarka ogarnięta recesją. Błędne koło skutków pandemii
Następny artykułGBPUSD – krzyż śmierci na wykresie dziennym – 08.04.2020
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here