Naga MarketsCena ropy może spaść do 31 dol.? Prognoza Capital.com na październik 2020 r.Przy skrajnej wrażliwości cen ropy na stan zdrowia Donalda Trumpa, na wykresach pojawia się iskra optymizmu. Mianowicie, bardzo pozytywne komentarze lekarzy prezydenta spowodowały, że ceny ropy wzrosły w poniedziałek o 6%, kontynuując umocnienie również we wtorek. W efekcie, ropa WTI ponownie znajduje się w niedużej odległości od poziomu 40 dolarów za baryłkę. David Jones, główny ekonomista Capital.com, przygląda się rynkowi czarnego złota i prognozuje jego sytuację na przestrzeni października.

  • We wrześniu cena ropy osuwała się o ponad 6%, co było najgorszym wynikiem od marca i kwietnia
  • W całym trzecim kwartale 2020 roku wartości czarnego złota pozostały relatywnie niezmienne i umacniały się o skromne 0,2% (czyli o 9 centów na baryłce na rynku futures)
  • Donald Trump opuścił szpital co wpłynęło pozytywnie na poluzowanie niepewności politycznej, odbicie na Wall Street oraz tym samym umocnienie ropy naftowej

Cena ropy wrażliwa na stan zdrowia Donalda Trumpa

Trump opuszczający szpital to z pewnością dobra wiadomość po dość przygnębiającym zamknięciu w ubiegłym tygodniu dla analizy wykresu cen ropy. Kiedy pojawiły się informacje o pozytywnym wyniku Covid-19 amerykańskiego prezydenta, wykres cen ropy otrzymał mocne uderzenie, a notowania spadły o około 4%. W rzeczywistości, cena ropy WTI spadała nawet o 5% w kluczowym momencie piątkowej sesji.

Obietnice Trumpa dotyczące ożywienia gospodarczego zniosły również część niepewności politycznej, która w dużej mierze definiowała sytuację na rynku światowym, a w szczególności analizę wykresu cen ropy. Jednak również inny czynnik odegrał korzystną rolę w przypadku czarnego złota na początku tygodnia. Strajk robotniczy w Norwegii grozi zmniejszeniem produkcji ropy naftowej w kraju nawet o 8%, co również pobudza apetyt inwestorów na rozszerzanie długich pozycji – komentował David Jones z Capital.com.

Capital.com
Capital.com - skorzystaj z rozwiązań sztucznej inteligencji do analizowania Twojego tradingu! SPRAWDŹ NAS

Jednak w Libii, będącej członkiem OPEC, nastąpił dramatyczny wzrost produkcji, co stawia pod znakiem zapytania przyszłość podaży na ropie. Jeżeli ta tendencja się utrzyma, sama produkcja Libii wyeliminuje istniejący, bardzo słaby deficyt dostaw na świecie. A biorąc pod uwagę inne globalne czynniki gospodarcze, przyszłe notowania cen ropy w okolicach 40 dolarów za baryłkę mogą zdaniem Jonesa nie zostać utrzymane.

Kluczowe od strony technicznej poziomy oporów i wsparć prezentują się następująco: szczyt z marca na 48,75 dol., dołek z 28 lutego na 44 dol. i szczyt z 5 sierpnia na 43,6 dol. (opory). Dołek z 8 września 36,4 dol., dołek z 15 czerwca 34,5 dol. oraz dołek z 22 maja na 30,8 dol. (wsparcia).

SPRAWDŹ OFERTĘ BROKERA CAPITAL.COM

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułNestmedic zamierza wykonać 25 tys. badań KTG w 2021 r.
Następny artykułKIR: System Elixir ze wzrostem wartości transakcji w III kw. br.
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here