Cena ropy nafotwejKolejne doniesienie z Arabii Saudyjskiej przynoszą spadki na ropie naftowej. Z ostatnich informacji wynika, że pełna produkcja w zaatakowanej rafinerii zostanie przywrócona dużo szybciej niż się tego spodziewano. Z kolei w pierwszych dniach tego tygodnia możemy obserwować dalsze wzrosty na rynku złota, i srebra. Zobaczmy jak przedstawia się sytuacja techniczna na wykresach surowców. 


Cena ropy coraz bliżej domknięcia luki (OIL WTI)

Cena ropy kontynuuje spadki po doniesieniach z Arabii Saudyjskiej. Patrząc technicznie na wykres, cena po powrocie poniżej strefy przy 58,5$, zaczęła nieco śmielej spadać. Jeśli obecny sentyment, to istnieje spora szansa na domknięcie luki sprzed tygodnia. Dopóki kurs znajduje się poniżej strefy zaznaczonej kolorem fioletowym, przewagę ma strona podażowa, dopiero powrót powyżej mógłby przyczynić się do wzrostów. Na razie jednak to sprzedający mają przewagę.

Wykres ropy naftowej
Ropa WTI H4

Cena srebra w tendencji wzrostowej (Silver)

Cena srebra odbiła w ostatnim czasie od wsparcia wynikającego z mierzenia 38,2% oraz dolnego ograniczenia struktury Overbalance, czyli największej korekty w całym trendzie. Poprzednia analiza jest więc ważna, tak długo jak kurs znajduje się powyżej zielonej strefy, obowiązuje trend wzrostowy. Dopiero wyjście poniżej, mogłoby doprowadzić do większego ruchu dół. Wtedy też kolejne zniesienia Fibonacciego powinny być traktowane jako poziomy wsparcia. Jednak an razie to popyt ma przewagę, w średnim terminie niewykluczony jest ruch w kierunku ostatnich maksimów.

Wykres srebra
Srebro interwał D1

Cena złota coraz wyżej (XAUUSD)

Cena złota kontynuuje ruch w kierunku północnym, wyraźna reakcja popytowa pojawiła się wczoraj na wysokości poziomu 1518$, o którym pisaliśmy we wczorajszej analizie. Dopóki rynek znajduje się powyżej, istnieje szansa na dalsze wzrosty, nawet w kierunku ostatnich maksimów. Widmo pro spadkowej formacji RGR jest coraz dalsze od realizacji, popyt przejmuje kontrolę.

Wykres złota
Złoto interwał H4

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here