Naga MarketsPole naftowe na tle zachodzącego słońcaPunktualnie o godzinie 16:30 rynki poznały raporty amerykańskiej Energy Information Administration (EIA) odnośnie zapasów ropy na lokalnym rynku. Po spadku zapasów o 1,639 miliona baryłek w zeszłym tygodniu, konsensus przed dzisiejszą publikacją zakładał wzrost o 1,569 mln brk. Ostateczny odczyt okazał się jednak znacząco lepszy

  • Zapasy ropy naftowej skurczyły się w ciągu tygodnia o niemal 2 mln brk

Zapasy ropy w dół o 1,980 milionów baryłek

raportu EIA wynika, że w tygodniu kończącym się 25 września 2020 r. rafinerie ropy naftowej w USA działały na poziomie 75,8% zdolności produkcyjnej przetwarzając średnio 13,7 mln baryłek dziennie, czyli o 300 tys. baryłek więcej niż średnia z poprzedniego tygodnia.

Mimo to, że w tygodniu kończącym się 25 września 2020 r. zapasy ropy naftowej skurczyły się i to aż o 1,980 mln brk. Warto zwrócić uwagę, że jest to już trzeci tydzień z rzędu, kiedy poziom zapasów ropy naftowej spada.

Cena ropy rośnie w reakcji na spadek zapasów

Spoglądając na notowania West Texas Intermedaite czyli popularnej WTI zauważymy, że wskutek spadku poziomu zapasów ropy naftowej doszło do wzrostu ceny czarnego złota.

Weź udział w cyklu webinarów i zdobądź międzynarodowy certyfikat

WTI M30

Autor poleca również:


NAGA Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułEcho realizuje biurowy etap łódzkiej Fuzji, najemcą powierzchni Fujitsu
Następny artykułKurs funta największym wygranym a euro i dolar przegranymi sesji
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here