Aktualna cena ropy WTI, srebra oraz złotaPrzed nami kolejna sesja na rynku surowcowym w tym tygodniu. W piątek złoto wyraźnie zyskuje. Za jedną uncję trzeba dziś płacić 1296$, co oznacza wzrost na 0,7%. Srebro oscyluje w rejonach ceny otwarcia sesji. Aktualnie jego cena wynosi 14,48$, co odpowiada spadkom na 0,10%. Z kolei ropa WTI traci dziś blisko 2%, jej cena znajduje się najniżej od 23 kwietnia. W  piątek za jedną baryłkę zapłacimy 55,5$. Zobaczmy jak przedstawia się sytuacja techniczna na wykresach surowców. 


Cena ropy (OIL WTI) coraz niżej

Cena ropy wybija nowe minima. Cena nie przetestowała wyznaczanej strefy oporowej, tym samym wejście w pozycje krótkie było ciężkie. Aktualnie docieramy do kolejnej strefy wsparcia. Nie wykluczam tutaj scenariusza z podwójnym dołkiem. Wtedy też będzie można próbować rozegrać scenariusz korekcyjny. Strefa przy 57,5$ jest w tej chwili oporem.

Cena ropy WTI 31 maja 2019

Cena srebra (XAG/USD) coraz niżej

Cena srebra koryguje ostatnie spadki. W zasadzie scenariusze pozostają bez mian, w dalszym ciągu biorę pod uwagę opór przy 14,56$. Dopóki rynek nie wyjdzie powyżej, obowiązuje tendencja spadkowa z celem nawet na minima przy 14$. Jeżeli jednak obecna korekta przerodziłaby się w coś większego, to celem dla wzrostów byłoby górne ograniczenie układu 1:1 czyli okolice 14,95$. Oczywiście wcześniej musiałoby dojść do wybicia strefy przy 14,56$. Należy cały czas pamiętać o tym, że trend jest spadkowy.

Zobacz także: Wojna handlowa na pierwszym planie. Chiny maja kolejny argument

Cena srebra 31 maja 2019

Cena złota (XAU/USD) pozostaje w konsolidacji

Cena złota wyraźnie rośnie, a to zapewne za sprawą spadków na światowych parkietach. Kiedy na indeksach panuje panika, złoto, jako bezpieczna “przystań”, zazwyczaj zyskuje. Sytuacja w średnim terminie pozostaje bez zmian. Intraday kluczowym oporem jest poziom 1300$. Wsparcie znajduje się natomiast przy 1287$, mamy tutaj geometrię 1:1 oraz strefę wcześniejszej reakcji ceny.

Cena złota 31 maja 2019

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here